آموزش بستن کراوات و پاپیون

کراوات از کجا آمده است؟
باید بگویم که کراوات در فارسی بتازگی کِرِوات هم تلفظ می شود اما در فرهنگ لغت دهخدا آمده است که این واژه فرانسوی است و کِراوات تلفظ می شود. در دانشنامه های انگلیسی نیز منشا این لغت به قرن هفدهم بازمیگردد و مانند اکثر لباس های مردانه دیگر که در فاصله قرن هفدهم و جنگ جهانی اول بوجود آمده اند منشا نظامی دارد و مربوط به سربازان مزدور کُرواتی (اهل کشور کرواسی یا قوم کُروات) است که در گذشته در خدمت فرانسوی ها بوده اند. این واژه در اصل همان واژه (croat) است اما در فرانسوی به علت تلفظ نادرست بصورت (cravate) در آمده است. در ابتدا رنگ کراوات تنها بصورت سفید بوده است اما زمانی که به انگلستان میرسد تنوع رنگ نیز پیدا میکند.

نقش رنگ در انتخاب کروات
هر رنگی برای کراوات، خود معنای خاصی نیز دارد بعنوان مثال آبی با تکامل، جاودانگی و آرامش مرتبط است؛ قرمز با عشق، هیجان و قدرت در ارتباط است. کروات مشکی نیز نشانه مرگ است و برای مراسم تدفین استفاده می شود البته در ایران چنین چیزی بهیچوجه مرسوم نیست. اما همین کروات مشکی با لباس های بسیار روشن، خود بسیار زیبا و باظرافت است. کروات زرد نشانی از جوانی، امید و نشاط است. کراوات سبز بیانگر دوستی و حکمت است. و دست آخر کروات قهوه ای نشان از جهان مادی دارد و تمایلات جنسی را نیز در فرد نشان می دهد.

نام گره ها از کجا آمده است؟
این گره ها به این دلیل که در جایی خارج از ایران ابداع شده اند نام هایی دارند که برای ما نا آشنا هستند. البته من بعضی از آنها را ریشه یابی کردم و در این یادداشت در مورد اینکه چرا چنین نامی دارند نوشته ام. اما فراموش نکنید که این نام ها در بین ایرانی ها، حتی آنانکه انواع گره ها را بخوبی می زنند، نا آشنا و غریب هستند. من از بعضی از افراد در رابطه با نام گره ای که میزنند پرسیدم اما جز نام هایی همچون “سه گره، دوگره و معمولی” چیز دیگری دستگیرم نشد. من بعضی نام ها را که قابل ترجمه بودند ترجمه کردم و بعضی دیگر را بر اساس آنچکه بین مردم رایج است نام گذاری کردم. البته نام انگلیسی آنها را هم نوشتم که اگر کسی خوشش نیامد از همان نام های انگلیسی استفاده کند

گره بقچه ای گرهی ضخیم، پهن و سه گوش است که زیبایی و ظرافت خود را دارد. برای محیط های کاری این نوع گره، محبوب ترین نوع بحساب می آید. و با لباس شما بخوبی هماهنگ میشود. ضمنا این نوع گره محدود به پیراهن های یقه پهن نمی شود و بستن این گره واقعا ساده است.
پیشینه این گره احتمالا مربوط به ادوارد پنجم پادشاه انگلستان است که معروف به (Duke of Windsor) بوده است وی در اوایل قرن بیستم به علت ازدواج با یک زن مطلقه آمریکایی در سال 1937 بنام سیمپسون از حکومت کناره گیری کرد و بقیه عمر خود را در فرانسه بسربرد.

ابتدا لبه پهن کراوات را در سمت راست نگاه دارید و آن را حدود 30 سانتی متر پایینتر از لبه باریک کراوات بکشید.

مرحله 1
کروات را دور گردن خود قرار دهید. سر پهن کروات را به اندازه 30 سانتیمتر پایین تر از سر باریک بگیرید. بعد سر پهن کروات را روی سر باریک آن قرار دهید
مرحله 2
سر پهن کروات را از حلقه ای که میان کروات و یقه تشکیل شده است عبور دهید و بعد پایین ببرید.
مرحله 3
در این مرحله سر پهن کروات را از زیر سر باریک آن عبور دهید. در این حالت سر پهن کروات در سمت چپ قرار می گیرد. حالا باید سرپهن کروات را که پشت رو است را از حلقه ی میان کروات و یقه عبور دهید و دوباره به همان سمت قبل برگردانید. در این حالت دوباره سر پهن کروات پشت رو در همان سمت قبلی است.
مرحله 4
سر پهن کروات را از سمت چپ و از رو به سمت راست ببرید.
مرحله 5
در این زمان باید سر پهن کروات را از میان حلقه بالا بکشید.
مرحله 6
حالا باید سر پهن کروات را که از حلقه بالا کشیده اید از زیر گره جلوی کروات عبور دهید.
مرحله 7
از هر دو دست خود استفاده کنید، گره را بدقت محکم کنید و آنرا تا یقه لباس بالا بکشید. در این حالت برای بالا کشیدن یقه از سر باریک کروات که زیر سر پهن آن قرار دارد استفاده کنید به این صورت که گره را با یک دست بالا ببرید و با دست دیگر سر باریک آنرا پایین بکشید.
قدم دوم:

همانند شکل، لبه پهن را از روی لبه باریک عبور بدهید و به زیر آن ببرید.

قدم سوم:1

یکبار دیگر لبه پهن را برروی قسمت جلوی لبه باریک کراوات بگذرانید.

2
قدم چهارم:

انتهای آن را مانند شکل از حلقه ایجاد شده عبور بدهید.
قدم پنجم:

جلوی این گره شل را با انگشت سبابه خود نگه دارید و انتهای پهن کراوات را از زیر قسمت جلوی حلقه بگذرانید.

4
قدم ششم:6
انگشت خود را بردارید و بادقت گره را محکم کنید. با نگه داشتن لبه باریک و جابجا کردن آن، گره کراوات را نسبت به یقه مرتب کنید.

آموزش پاپیون بستن

مراحل بستن پاپیون

1- برای پاپیون هم میتونین از روبان استفاده کنین و هم میتونین از پارچه دلخواهتون، نوار به عرض مناسب تهیه کنین. این پاپیون با ساتن فوق العاده میشه. البته باز به سلیقه خودتون مربوط میشه. اگر پاپیونی به اندازه تصویر میخواید، باید حدود بیست سانتی متر عرض داشته باشه و حداقل یک متر طول.

مرحله-1--پاپیون

2-همونطوری که در تصویر میبینین، نوار رو از دو طرف، به اندازه مساوی در دستتون بگیرین. دست چپ رو a و دست راستتون رو b نامگذاری میکنیم. در مرحله دوم a رو روی b قرار میدیم.

مرحله-4-پاپیون مرحله-5--پاپیون مرحله-6--پاپیون مرحله-7--پاپیون مرحله-2--پاپیون مرحله-1--پاپیون مرحله-9-پاپیون مرحله-8-پاپیون

3- مثل شکل، a رو از زیر b رد میکنیم و از پشت نوارb  اون رو خارج میکنیم.

4-نوار b رو مثل شکل به اندازه ای که میخوایم پاپیون بشه، به صورد دولا بالا میاریم و حلقه دوم رو ایجاد میکنیم.

5 و 6- طبق تصویر 5 و 6 نوار a که در سمت مخالف هست رو از پشت حلقه b  به سمت اولیه خودش میبریم.

7- نوار a رو  به سمت b میبریم و از زیرش رد میکنیم.

8-نوار a  رو که در بالا از پشت b رد کردیم، به شکل حلقه و به اندازه حلقه قبلی بیرون میکشیم.

9- حلقه های پاپیون رو مرتب و هم اندازه میکنیم. پاپیون ما آماده اس. آویز ها اگر کمی بلند باشن، زیبایی کارو چند برابر میکنن. سعی کنین تقارن رو هم در این کار رعایت کنین.

انواع گره پاپیون پاپیون بستن پاپیون بستن کراوات عکس بستن کراوات کراوات کراوات بستن
فیلم آموزشی بستن پاپیون و کراوات در زیر

 

 

دانلود فیلم آموزشی بستن پاپیون

دانلود فیلم آموزش بستن کراوات

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.