از بین بردن جوش روی سینه

چطور از شر جوش‌های روی سینه خلاص شویم؟

اضافه کردن چند ترفند کوچک به مراقبت‌‌های روزانه از پوستتان می‌تواند این جوش‌ها را ناپدید کند. اگر هیچ کدام از این راهکارها موثر نباشند، مراجعه به متخصص پوست ضروری است زیرا ممکن است برای درمان به لوسیون‌های حاوی آنتی‌بیوتیک یا آنتی‌بیوتیک خوراکی نیاز باشد.

دوش گرفتن منظم و استفاده از محلول‌های شستشوی بدن ضدجوش می‌تواند قدم خوبی برای شروع درمان باشد. دکتر زیکنر توصیه می‌کند هنگام انتخاب محصول مناسب دنبال آن گروه از محصولاتی بگردید که حاوی پراکسید بنزوئیل برای از بین بردن باکتری‌ها و سالیسیلیک اسید برای باز کردن منافذی باشند که مسدود شده‌اند.

اگر فکر می‌کنید جوش‌های روی سینه‌تان ناشی از فعالیت نامناسب قارچ‌هاست، می‌توانید سراغ شامپوهای معمولی ضدشوره (دقیقا همان شامپویی که موهای سرتان را با آن می‌شویید!) بروید.

تعجب نکنید، ترکیبات فعالی که در شامپوهای ضدشوره وجود دارد برای مبارزه با قارچ‌های روی سر طراحی شده بنابراین به طور طبیعی می‌توانند همین تاثیر را روی سایر بخش‌های بدن نیز داشته باشند. وقتی بدن را با شامپو می‌شویید، سعی کنید کف چند دقیقه روی سینه بماند و سپس بدنتان را آبکشی کنید.

به گفته دکتر بیلی، استفاده از مرطوب‌کننده‌های حاوی لاکتیک اسید نیز می‌تواند به لایه‌برداری پوست و برداشته شدن سلول‌های مرده پوست کمک کند. در عین حال رطوبت طبیعی پوست را نیز تامین خواهد کرد.

اگر جوش‌هایتان خیلی سرسخت باشند و با این توصیه‌های ساده از بین نروند، استفاده از درمان‌های موضعی ضدآکنه که حاوی بنزوئیل پراکسید باشند نیز می‌تواند به درمان کمک کند.

شیوه ورزش کردنتان را تغییر دهید

لباسی که زمان تعریق تنتان را پوشانده می‌تواند نقش مهمی در تحریک یا پیشگیری و درمان جوش‌های سینه داشته باشد. دکتر زیکنر می‌گوید: «وقتی ورزش می‌کنید از لباس‌هایی استفاده کنید که به بدنتان نمی‌چسبند و ضدتعریق هستند.»

او همچنین به کسانی که درگیر درمان جوش‌های روی سینه هستند، توصیه می‌کند بعد از ورزش از لباس‌های پنبه‌ای استفاده نکنند چون به پوست می‌چسند و باعث تشدید جوش می‌شوند.

دکتر گلدنبرگ نیز به ورزشکاران توصیه می‌کند بعد از ورزش بلافاصله دوش بگیرند و لباس‌های خیس از عرق را از تنشان خارج کنند. در صورتی که بعد از ورزش دسترسی به دوش ندارید، تعویض لباس و تمیز کردن بدن با دستمال‌های مرطوب نیز تا حدودی کمک‌کننده است.

دکتر بیلی نیز به بیماران رژیم غذایی مملو از میوه و سبزیجات تازه و محصولات ارگانیک را پیشنهاد می‌دهد. به گفته وی، رژیم غذایی پرکربوهیدرات و پرقند می‌تواند باعث تشدید جوش‌های صورت شود. همچنین فراموش نکنید نوشیدن آب را برای حفاظت از پوست بدنتان جایگزین نوشیدنی‌های قنددار کنید.

منبع

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.