از بین بردن خطوط روی پوست

چروک‌ها و خطوط صورت,از بین بردن چروک‌های دور چشم,جوان کردن دست‌ها,جوانی روی صورت,چروک‌ها و خطوط صورت,لب‌های خشک,منافذ پوستی

حذف لکه‌های شوم

هیچ‌چیزی بدتر از لک‌های پیری روی پوست نمی‌تواند یک خانم را آزار دهد. شما می‌توانید با استفاده از یک کرم حاوی هیدروکینون تا حدی این لک‌ها را کم کنید. هیدروکینون ماده‌ای شیمیایی از هیدروکسی فنلی است که با بازداری آنزیم تیروزیناز، سرعت تشکیل ملانین را کاهش می‌دهد. هیدروکینون در ظرف چند هفته، اثر درمانی خود را نشان می‌دهد. بهتر است غلظت هیدروکینون بالای دو درصد باشد.

لیفتینگ پوست

معمولا پزشکان میزان هیدروکینون را چهار درصد تجویز می‌کنند. کرمی که ترکیب هیدروکینون و رتینوئید در آن به کار رفته باشد هم انتخاب مناسبی برای حذف لک‌‌های پوست است.

جوان کردن دست‌ها

اگر می‌خواهید چروک‌های روی دست‌های‌تان را کاهش دهید یا مانع به وجود آمدن‌شان شوید، می‌توانید از یک کرم یا ماسک آلفاهیدروکسی اسید (AHA) برای لایه‌برداری خفیف پوست روی دست‌ها استفاده کنید. این نوع کرم یا ماسک سلول‌های مرده روی پوست را از بین می‌برد و به سلول‌های جوان و سالم کمک می‌کند که خود را به سطح پوست برسانند بنابراین پوست صاف‌تر به نظر می‌رسد و چروک‌ها  کمتر دیده می‌شود.

لب‌های خشک، شما را پیر می‌کند

لب معمولا نخستین عضو صورت شماست که شما را پیر نشان می‌دهد. اغلب وقتی می‌خندید، غذا می‌خورید یا حرف می‌زنید، چروک‌های عمودی اطراف لب‌ها ایجاد می‌شود که می‌توانید با کارهای بسیار ساده‌ای این چروک‌ها را کاهش دهید؛ اول اینکه ضدآفتاب را فراموش نکنید و دوم اینکه یک کرم تقویت‌کننده کلاژن یا ضد‌چروک اطراف دهان‌تان به کار ببرید. استفاده از یک محصول حاوی اسید هیالورونیک هم می‌تواند بسیار مفید باشد.

همچنین باید بدانید وقتی لب‌های شما پوسته‌پوسته و خشک باشند، نازک‌تر و پرچروک‌تر به‌نظر می‌رسند بنابراین باید سعی کنید به آنها میزان رطوبت لازم را برسانید. راز داشتن لب‌هایی صاف، زیبا و برجسته مرطوب نگه داشتن آنهاست. بهتر است به‌طور مرتب از یک ترمیم‌کننده لب که کمی رنگ داشته باشد، استفاده کنید.

منافذ پوستی را کوچک کنید

حتما از مزیت‌های لایه‌برداری پوست شنیده‌اید ولی باید بدانید لایه‌برداری بیش از حد می‌تواند به پوست‌تان آسیب بزند. بسیاری از کرم‌های ضدچروک دارای آلفاهیدروکسی اسید هستند و اگر شما همزمان از چند کرم اسیدی استفاده کنید- مثلا یک مرطوب‌کننده اسیدی صبح‌ها بزنید و شب‌ها از ضد‌چروک استفاده کنید- احتمال دارد پوست‌تان ملتهب شود.

همچنین باید بدانید استفاده زیاد از لایه‌بردارها به هیچ‌وجه منافذ پوستی شما را کوچک نمی‌کند اما ممکن است باعث شود این منافذ کمتر خود را نشان دهند. اگر منافذ پوستی بزرگی دارید، می‌توانید با یک سرم یا لایه‌بردار حاوی اسیدسالیسیلیک، اسید لاکتیک پوست‌تان را تمیز کنید. سالیسیلیک به‌خوبی آلودگی‌ها را از پوست شما پاک می‌کند و به بازسازی سلولی کمک می‌کند. اسید لاکتیک سلول‌های مرده را از روی پوست پاک می‌کند تا پوست نرم و صاف شود.

 از بین بردن چروک‌های دور چشم

شما می‌توانید تا حدی روند چروک شدن پوست اطراف چشم‌تان را با استفاده از کرم‌ها کند کنید. بهترین ماده برای جلوگیری از چروک‌های دور چشم رتینول است. رتینول یکی از مشتقات ویتامین A است که به پوست کمک می‌کند کلاژن بسازد؛ در نتیجه خطوط روی پوست را صاف می‌کند.

ماده دومی که می‌تواند از چروک‌ها جلوگیری کند آنتی‌اکسیدان‌هاست که در چای سبز و هر ماده حاوی ویتامین C  وجود دارد و به پوست کمک می‌کند کلاژن به دست بیاورد. اگر پوست شما حساس است به جای استفاده از ویتامین A محصولاتی که پپتید دارند بخرید. وجود پپتید روی پوست، قرمزی یا التهاب ایجاد نمی‌کند.

جوانی روی صورت

اگر می‌خواهید برای چروک‌ها و خطوط به وجود آمده روی صورت‌تان کرم بخرید باید کرمی انتخاب کنید که دارای رتینوئید باشد اما باید بدانید این ماده عوارض جانبی چون قرمزی و پوسته‌پوسته شدن پوست هم دارد که معمولا پوست، این عوارض را بین شش تا ۱۲ هفته بعد ترمیم می‌کند. رتین آ (Retin-A) از بهترین موادی است که برای از بین بردن چروک قدرت زیاد و عوارض جانبی کمتری دارد.

کرم‌های حاوی رتینوئید یا رتین آ  را باید دو یا سه شب در میان، هنگام خواب به اندازه یک نخود به‌صورت‌تان بمالید. (اگر در روز از این کرم‌ها استفاده کنید نور آفتاب اثرشان را کم می‌کند). تا زمانی که کرم اثر کند مصرف را ادامه دهید، اگر احساس کردید پوست‌تان به دلیل استفاده از این کرم‌ها التهاب زیادی پیدا کرده، کرم خود را با یک کرم ملایم‌تر عوض کنید که میزان کمتری رتینوئید یا رتین آ دارد.