از بین بردن سريع پف و سیاهی زیر چشم

پف چشم یا همان برامدگی زیر چشم که به دلایل مختلفی ممکن است به وجود آید و چهره شما را زشت نشان دهد.

1.قاشق سرد
۵ یا ۶ قاشق فلزی را به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه در یخچال بگذارید. سپس هرکدام را به زیر چشم خود فشار دهید تا قاشق گرم شود. آنگاه آن را با قاشق دیگری جایگزین کنید. سرمای قاشق فلزی چشم های خسته شمارا احیا می کند و ممکن است همزمان انرژی شمارا افزایش دهد.

2. چای کیسه ای
هم چای سبز و هم چای سیاه، به تسکین چشم های بادکرده کمک می کنند. چای خواص ضد حساسیت و ضد خارش دارد که باعث کاهش تورم ناحیه اطراف چشم ها می شود. قرمزی و التهاب را نیز کاهش می دهد. کیسه های چای را در آب داغ خیس دهید و منتظر بمانید تا خنک شوند. سپس آن ها را به مدت ۵ دقیقه روی چشمانتان قرار دهید.

3.سفیده تخم مرغ
سفیده تخم مرغ خواصی دارد که پوست را سفت کرده و از ایجاد شدن پف و چین وچروک، جلوگیری می کند.
سفیده دو تخم مرغ را جدا کنید و در کاسه بریزید. سفیده را آن قدر هم بزنید تا کاملاً سفت شود. از قلم مو یا پارچه ای نرم استفاده کنید و سفیده را به زیر چشم هایتان بزنید. بگذارید ۱۵ دقیقه روی پوستتان بماند.

4.سیب زمینی
سیب زمینی نیز درست مانند خیار عمل می کند. نشاسته ی موجود در سیب زمینی خواص ضدالتهابی دارد و برای محو کردن گودی های سیاه زیر چشم مفید است.سیب زمینی را رنده کنید و آن را در پارچه ی تمیزی بریزید. این پارچه را چندین دقیقه بر روز چشم هایتان قرار دهید. آن قدر تکرار کنید تا پف چشم ها فروکش کند.

5. آلوئه ورا
آنتی اکسیدان و ویتامین E موجود در آلوئه ورا در کاهش پف دور چشم مؤثر است و چین وچروک ها را نیز بهبود می دهد.
ژل آلوئه ورا را در منطقه زیر چشم خود بمالید. به بهبود گردش خون کمک و خارج شدن مایعات اطراف چشم کمک می کند و درنتیجه تورم کم می شود.

نظرات بسته شده است.