عوارض جانبی قرص استئوکر

استئوکر (عوارض جانبی و خطرات،فواید و موارد کاربرد)

شربت استئوکر (Osteocare) که به آن شربت کلسیم هم گفته می‌شود از مکمل‌هایی است که به منظور درمان کمبود ویتامین D و قوی‌تر شدن استخوان‌ها برای بهبود بیماری پوکی استخوان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

استئوکر همچنین باعث تنظیم حرکت مایعات در روده می‌شود.این مکمل برای موارد دیگری همچون رفع مشکلات قلبی عروقی، کمک به عمکرد طبیعی قلب، عضلات و اعصاب و همچنین برطرف کردن بی‌اشتهایی، اسهال و ضعف بینایی هم مصرف می‌شود.

توجه داشته باشید که دریافت کلسیم کافی، آثار مثبتی در کاهش فشار خون افراد مبتلا به فشار خون بالا دارد.

مشخصه ها
تشکیل ماتریکس لازم جهت شکل گیری استخوان ها

موارد مصرف استئوکر

تقویت استحکام استخوان ها و دندان ها و جلوگیری از پوکی استخوان
حفظ سلامت مادر و جنین در دوران بارداری

شرایط نگهداری
در جای خشک و خنک و دور از دسترس اطفال

همچنین درباره مکمل کلسیم بدانید

روش مصرف استئوکر

جذب خوراکی کلسیم باغذاهای فیبر دار، غذاهای حاوی اگزالیک اسید (اسفناج) و غذاهای حاوی سبوس و فسفر (شیر و لبنیات) کم می شود. همچنین جذب خوراکی کلسیم همراه با آهن و آنتی بیوتیک ها (تتراساکلین ها و سیپروفلوکساسین) دچار اشکال می شود.
بهترین زمان مصرف مکمل های کلسیم 1 ساعت بعد از غذا همراه با یک لیوان پر آب می باشد.
روزانه 2 هربار 1 عدد مطابق دستور بالا

هشدار مصرف
در دوران بارداری و شیردهی قبل از مصرف با پزشک مشورت نمایید.

محتویات قرص استئوکر

کلسیم
فراوانترین ماده معدنی موجود در بدن است که نقش اصلی آن در ساخت وحفظ استخوانها ، دندانها و فعالیت آنزیم ها می باشد .کلسیم در انقباض عضلات، آزاد سازی نوروترانسمیترها و انتقال پیام عصبی ، تنظیم ضربان قلب و لخته شدن خون نیز نقش داشته و محرک فعالیت ترشحی غدد درون ریز و برون ریز هم می باشد . مکمل کلسیم در جلوگیری از بروز پوکی استخوان نقش دارد.

منیزیم
این ماده معدنی در تشکیل کریستالهای استخوانی موثر بوده و از آنجائی که بیشتر منیزیم موجود در بدن در استخوانها ذخیره شده است ، می تواند در سلامت استخوان نقش بسزایی داشته باشد .

زینک (روی)
یکی از مواد معدنی ضروری برای بدن بوده که برای ساخت کلاژن که پروتئینی رشته ای بوده و در استحکام بخش در بافت پوست و استخوان موثر است نقش دارد ضروری است.

ویتامین D
یک ویتامین محلول در چربی می باشد که مهمترین نقش آن کمک به جذب روده ای کلسیم و فسفر می باشد . در غیاب این ویتامین جذب کلسیم به درستی انجام نمی گیرد.

ترکیبات استئوکر (در هر 2 قرص)
ناممقدارنیاز روزانه
Vitamin D5 mcg100 %
Calcium800 mg100 %
Magnesium300 mg100 %
Zinc10 mg67 %

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *