استباهات مهلک در زندگی برای سلامتی

محققان می‌ گویند این اشتباهات شما را به کشتن می‌ دهند

مراقب باشید! فقط کم کردن مصرف گوشت و پناه بردن به ورزش و رژیم‌ های گیاهی نیست که می‌ تواند شما را از مرگ زودرس نجات دهد. محققان می‌ گویند شما هر روز اشتباهات بی‌ شماری را نادانسته انجام می‌ دهید و بی‌ آنکه خودتان حواستان باشد، زندگی‌ تان را به خطر می‌ اندازید. اگر شما هم سابقه رفتن از این راه‌ های ممنوعه را دارید، مراقب باشید! از نظر محققان شما بیشتر از آنچه فکر می‌ کنید با جانتان بازی می‌ کنید.

بی‌ پولید؟

چاقی بیشتر از بسیاری بیماری‌ های دیگر می‌ تواند جان شما را به خطر بیندازد. اگر چه انتظار داریم افرادی که شرایط مالی مناسبی ندارند، وزن کمتری داشته باشند، محققان خلاف این ادعا را ثابت می‌ کنند.

به گزارش دیلی‌ میل، آن‌ ها دریافته‌ اند که نگرانی‌ های مالی می‌ تواند افراد را هر روز چاق‌ تر کند. بر اساس پژوهش‌ های آن‌ها سه‌ چهارم افراد در زمانی که مشغول دو دو تا چهارتا کردن‌ های اقتصادی هستند، به جای اینکه از رژیم‌ های مناسب استفاده کنند، ترجیح می‌ دهند راحت باشند و هر چیزی که دلشان می‌ خواهد را بخورند.

البته این موضوع از طریق دیگری هم به چاقی منجر می‌ شود. آدم‌ ها در بحران‌ های اقتصادی، به جای اینکه به خوردن غذاهای سالم توجه کنند، به ارزان بودن خوراکی‌ ها توجه می‌ کنند و این موضوع نه‌ تنها آن‌ها را چاق می‌ کند، بلکه سلامتی‌ شان را از جهات دیگر هم به خطر می‌ اندازد. پس حتی در روزهای بی‌ پولی هم اولویت را به خورد و خوراکتان بدهید.

خانه‌ تان کنار بزرگراه است؟

اگر کنار بزرگراه یا در یک خیابان شلوغ و پر تردد زندگی می‌ کنید، هرچه زودتر فکری به حال تغییر محله زندگی‌ تان بکنید. محققان می‌ گویند قلب آدم‌ هایی که در چنین محله‌ هایی زندگی می‌ کنند، بیشتر با خطر بیمار شدن و ایستادن روبروست.

دیلی‌ میل نوشته است که ساکنان این محله‌ ها با مشکل تجمع کلسیم در اطراف قلبشان روبرو هستند. اگر خانه شما حدود 10 متر یا کمتر با این خیابان‌ های پر تردد و البته آلوده فاصله دارد، باید بدانید که سلامتتان با خطری جدی روبروست. خطری که نه‌ تنها اعصاب و روان، بلکه جسمتان را هم تهدید می‌ کند.

کلوچه دوست دارید؟

عجله برای زود رسیدن به محل کار باعث می‌ شود فکر صبحانه خوردن را از سرتان بیرون کنید و به جای خوردن نان و پنیر، سر راهتان یک کلوچه بخرید و میل کنید؟ همین عادت از نظر محققان می‌ تواند بلای جان شما شود. دیلی‌ میل نوشته است که کلوچه‌ ها، نه به خاطر قند و یا نگهدارنده‌ هایی که دارند، بلکه به خاطر شیوه پخته شدنشان با سلامت شما درمی‌ افتند و جانتان را به خطر می‌ اندازند.

با توجه به بررسی‌ های انجام‌ شده، چربی‌ هایی که در مواد اولیه کلوچه‌ ها موجود است، با پخته شدن تغییراتی می‌ کنند. از آنجا که کلوچه‌ ها سرشار از چربی‌ های اشباع‌ شده هستند، با خوردنشان خطر افسردگی و ناتوانی در کنترل حالات روانی به جان شما می‌ افتد. حتما خودتان هم خوب می‌ دانید که افسردگی روی زندگی خصوصی و کاری‌ تان تاثیر می‌ گذارد و با پایین آوردن امید به زندگی شما را به مرگ زودرس نزدیک‌ تر می‌ کند.

مجردید؟

درست است که بعد از ازدواج، کنترل شرایط اقتصادی برایتان سخت‌ تر می‌ شود و یا حتی وقت کمتری برای رسیدگی به کارهای شخصی برای شما باقی می‌ ماند، اما از نظر محققان اگر با یک همراه واقعی ازدواج کنید و زندگی آرامی را بسازید، عمرتان به نسبت آدم‌ های مجرد طولانی‌ تر می‌ شود.

به نوشته روزنامه تلگراف، پژوهشگران در بررسی‌ هایشان دریافته‌ اند که مجردها سبک زندگی ناسالم‌ تری دارند و به همین دلیل سلامتشان با تهدیدهای جدی روبروست.

بررسی‌ ها نشان می‌ دهد که این افراد کمتر ورزش می‌کنند، بیشتر غذاهای مضر و چاق‌ کننده می‌ خورند و به همین دلیل از آدم‌ های متاهل چاق‌ تر و بیمارتر هستند. به باور محققان این تهدیدهای سلامتی برای کسانی که قبلا ازدواج کرده‌ اند و از همسرشان جدا شده‌ اند، از کسانی که هرگز ازدواج نکرده‌اند بیشتر است.

خانه‌ تان کثیف بوده؟

اگر از بچگی در خانه‌ای بزرگ شده‌ اید که گرد و خاک گوشه گوشه‌ اش جا داشته، بعید نیست که چاقی و بیماری‌ های وابسته به آن یکی از مشکلاتی باشد که این روزها جان شما را به خطر می‌ اندازد. محققان می‌ گویند ثبت‌ نام در کلاس‌ های ورزش و تهیه غذای کم‌ روغن تنها کارهایی نیست که باید در کودکی سراغشان می‌ رفته‌ اید تا به این درد دچار نشوید.

به نوشته ساینس دیلی، کودکانی که در خانه‌ های پر گرد و غبار زندگی می‌ کنند، بیشتر با خطر چاقی روبرو هستند. به گفته پژوهشگران مواد شیمیایی که معمولا در گرد و غبار خانه پیدا می‌ شود، می‌ تواند باعث چاقی شود. اگر کار از کار گذشته و جان شما به خاطر این آلودگی‌ ها به خطر افتاده، لااقل از همین امروز برای تمیز کردن خانه‌ تان تلاش بیشتری کنید تا فرزندتان به این مشکلات دچار نشود.

مراقب باشید! فقط کم کردن مصرف گوشت و پناه بردن به ورزش و رژیم‌ های گیاهی نیست که می‌ تواند شما را از مرگ زودرس نجات دهد. محققان می‌ ویند شما هر روز اشتباهات بی‌ شماری را نادانسته انجام می‌ دهید و بی‌ آنکه خودتان حواستان باشد، زندگی‌ تان را به خطر می‌ اندازید. اگر شما هم سابقه رفتن از این راه‌ های ممنوعه را دارید، مراقب باشید! از نظر محققان شما بیشتر از آنچه فکر می‌ کنید با جانتان بازی می‌ کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *