افزایش کلسترول خوب با این رژیم غذایی

کلسترول بالا، اصلی‌ترین دلیل ابتلا به بیماری‌های قلبی است. اگر ژن‌های شما یا عادات غذایی‌تان، دلیل اصلی بالارفتن کلسترول‌تان هستند، این مطلب را بخوانید. درست است که تغذیه نامناسب، کلسترول بد خون را بالا می‌برد، اما می‌توانید با اضافه‌کردن این موادغذایی به رژیم‌تان، سطح کلسترول خوب را بالا ببرید و احتمال ایستادن قلبتان را کمتر کنید.

از خوردن چربی‌های سالم نترسید
شاید مصرف چربی‌های سالم کالری زیادی به بدنتان وارد کند، اما لااقل سطح کلسترول بد خونتان را کاهش می‌دهد. مصرف روغن زیتون، مغزها، ماهی و میوه‌های چرب مثل آواکادو، مانع از بالارفتن کلسترول خونتان می‌شود. پس به‌جای چربی‌های اشباع‌شده و خوراکی‌های سرشار از پالم، سراغ این چربی‌ها بروید.

کمتر گوشت بخورید
حتی اگر به غذایتان روغن زیادی نزنید، با مصرف زیاد گوشت، احتمال بالارفتن کلسترول خونتان افزایش می‌یابد. البته شما می‌توانید با کباب‌کردن گوشت، به از دست رفتن بخشی از چربی‌هایش کمک کنید و آن را به غذای سالم‌تری تبدیل کنید.

بالا بردن و افزایش کلسترول خوب با لبنیات

مصرف لبنیات، حتی اگر پرچرب باشند، به افزایش کلسترول خوب در خونتان کمک می‌کند. کلسیم فراوان موجود در محصولات لبنی، از قلب شما محافظت می‌کند. پس بیشتر شیر و پنیر و ماست بخورید.

خودتان آشپزی کنید
مصرف غذاهای آماده و رستوران‌رو بودن، به مرور قلب شما را از کار می‌اندازد. این غذاها معمولا سرشار از چربی‌های اشباع‌شده هستند و حتی میزان نمک زیادی هم دارند. اما اگر در خانه غذای هرروزتان را آماده کنید، می‌توانید آگاهانه و با توجه به شرایط بدنی‌تان موادغذایی ضروری را با هم ترکیب کنید.

افزایش کلسترول خوب با خوردن فیبر

اگر در غذای روزانه‌تان اثری از لوبیا، عدس، غلات کامل، جو یا سبزیجات برگ‌سبز پیدا نمی‌شود، طبیعی است که کلسترول خونتان هم بالا برود.این موادغذایی سرشار از فیبر هستند و به کاهش کلسترول بد خون کمک می‌کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.