امكان بارداری بلافاصله پس از پایان قاعدگی وجود دارد

پریود

 

هرچند احتمال آن زیاد نیست اما غیر ممكن هم نیست.تخمك گذاری معمولا 12 تا 16 روز پیش از پریود بعدی اتفاق می افتد بنابراین این مسئله دقیقا بستگی به این دارد كه طول دوره شما چند روزه است و قاعدگیتان چند روز طول می كشد.

در طول پریود همیشه یك تخمك آماده می شود تا در سیكل آینده آزاد شود و از آنجائی كه زمان بالغ شدن تخمكها در این دوره با هم متفاوت است،نمی توان برای آزاد شدن آن ها دقیقا یك روز خاص را تعیین كرد.

اگر سیكل شما 28 روزه است ،12 تا 16 روز پس از اولین روز قاعدگی،تخمك گذاری می كنید و اگر پریودتان 7 روزه باشد حدود پنج روز پس از تمام شدن آن، تخمك گذاری اتفاق می افتد. چنانچه در پایان قاعدگی نزدیكی داشته باشید و فرض كنیم كه اسپرم می تواند حدود هفت روز زنده بماند، آنگاه اگر تخمك گذاری شما كمی زودتر از همیشه اتفاق بیفتد امكان بارداری وجود خواهد داشت.

اگر سیكلتان كوتاه باشد ،مثلا 22 روزه، در این صورت تخمك گذاری به فاصله كمتری از پایان پریودتان خواهد بود و در صورت نزدیكی در آخر قاعدگیتان، امكان بارداری بیشتر می شود.

ضمنا،در محاسبه سیكل توجه داشته باشید كه لكه بینی میان پریود ها را ،كه اغلب طبیعی است،نباید با خونریزی قاعدگی اشتباه بگیرید.

منبع:نی نی سایت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.