مصرف روزانه قرص ویتامین دی

اندازه ویتامین D بدنتان را جدی بگیرید

برای اینکه افسردگی ناشی از کمبود ویتامین D و پوکی استخوان سراغتان نیاید، کافی است هر روز یک قرص ویتامین D بخورید تا علاوه بر دور زدن همه این مشکلات، به بیماری‌ های قلبی هم دچار نشوید.

محققان می‌ گویند کسانی که هرروز یک قرص ویتامین D می‌ خورند در ورزش هم عملکرد بهتری خواهند داشت؛ چرا که این ویتامین نمی‌ گذارد هورمون استرس در بدنتان زیاد ترشح شود و به جذب بهتر کلسیم و فسفر در بدن، رشد استخوان‌ ها، رشد سلول‌ ها، عملکرد صحیح سیستم عصبی و عضلانی و بهبود سیستم ایمنی بدن هم کمک می‌ کند.

البته گذشته از مصرف قرص این ویتامین، می‌ توانید از مواد غذایی مثل شیر، حبوبات، ماهی و روغن ماهی، تخم‌مرغ، آب‌ پرتقال، قارچ، انواع پنیر هم بیشتر استفاده کنید و تا جایی که می‌ توانید زیر نور خورشید راه بروید.

اما با توجه به شرایط کاری اغلب ما و البته سبک زندگی‌ مان، دریافت طبیعی این ویتامین معمولا به طور کامل انجام نمی‌ شود و در اغلب افراد و به‌ ویژه در خانم‌ ها نیاز به مصرف مکمل‌ های ویتامین D احساس می‌ شود. البته گرچه محققان بر مصرف روزانه این قرص‌ ها تاکید می‌ کنند، اما بهتر است پیش از مصرف این مکمل‌ ها حتما یک آزمایش خون بدهید و میزان کمبود این ویتامین را با کمک یک متخصص بررسی کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.