غذاهای پر انرژی

برای اینکه با انرژی بیشتری کار کنید این غذاها را بخورید

نگذارید گرفتگی عضلانی عمر کاری‌ تان را کم کند و آسیب‌ دیدگی‌ هایی که به خاطر انجام کارهای سخت در شرایطی که بدنتان آمادگی کافی ندارد ایجاد شده‌ اند، شما را خانه‌ نشین کنند. اگر کاری سخت، پراسترس و وقت‌ گیر دارید، باید رژیم غذایی‌تان را اصلاح کنید. شما با مصرف برخی مواد مغذی می‌ توانید خطر آسیب دیدنتان را کم کنید و بهره‌وری‌ تان را بالا ببرید.

زور بازو می‌ خواهید؟

برای اینکه در جریان انجام کارهای سخت، دچار گرفتگی عضلات نشوید یا خستگی توان ادامه کار را از شما نگیرد، باید سراغ خوراکی‌ های منیزیم‌ دار بروید. با خوردن خوراکی‌ هایی مثل انجیر، لیمو ترش، ذرت، بادام، گردو، پسته و انواع مغزها و آجیل، سبزیجات برگ‌سبز مثل اسفناج و… می‌ توانید به بدنتان منیزیم برسانید و با خوردن گندم، جو و حبوبات هم می‌ توانید عضلاتتان را بسازید.

اگر کنار همه وعده‌ های غذایی‌ تان برگ ریحان هم بگذارید، زور بازویتان هر روز بیشتر می‌ شود، چراکه ریحان سرشار از منیزیم است و نه‌ تنها اعصابتان را آرام می‌ کند، بلکه خون را هم بهتر در بدنتان به جریان می‌ اندازد.

اعصاب قوی می‌ خواهید؟

اگر کارتان استرس زیادی دارد، باید سراغ خوراکی‌ هایی بروید که آرامش روانتان را بیشتر می‌ کنند و از استرس‌ هایتان می‌ کاهند. برای اینکه با تمرکز و آرامش بیشتری کار کنید، می‌ توانید سراغ شکلات تلخی بروید که میزان کاکائویش زیاد و مقدار شکرش کم است.

نوشیدن چای در ابتدای روز هم باعث می‌ شود که روز آرام‌تری را شروع کنید. البته در مصرف هریک از این دو نباید افراط کنید.

اگر اهل چای خوردن نیستید و میانه‌ای با شکلات کاکائویی هم ندارید، باید از خوراکی‌ های حاوی ویتامین C استفاده کنید تا به ترشح هورمون شادی‌ بخش و آرامش‌ بخش سروتونین در بدنتان کمک کنند.

کیوی یکی از منابع غنی ویتامین C است اما می‌ توانید از توت‌ فرنگی، پرتقال و گریپ‌ فروت هم برای رساندن این ویتامین به بدنتان استفاده کنید.

ساعت کارتان زیاد است؟

کسانی که کار سختی دارند و بخش زیادی از شبانه‌ روز را مشغول کارند، بهتر است همیشه در جیبشان آجیل داشته باشند. اگر شما در چنین شرایطی هستید باید میزان سلنیوم بدنتان را بیشتر کنید تا خستگی کمتر بر شما غلبه کند.
البته نباید اضطراب و افسردگی مانع انجام شدن کارهایتان شود. اگر اهل آجیل خوردن نیستید، می‌ توانید قارچ و ماهی بخورید تا سلنیوم بیشتری به بدنتان برسد.

میخواهید درباره سلنیوم بیشتر بدانید؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.