دوری از آلزایمر

برای فرار از آلزایمر این بازی‌ ها را انجام دهید

نگرانید که بیشتر شدن شمع‌ های روی کیک تولدتان، با فرسوده‌ شدن ذهن و کم شدن حافظه‌ تان همراه شود؟ برای خلاص‌ شدن از این نگرانی، می‌ توانید از وقت‌ های مرده بین ساعات کارتان استفاده کنید.

می‌ توانید با حافظه‌ تان بازی کنید و توانایی ذهنتان را آزمایش کنید. انجام مداوم این بازی‌ ها می‌تواند حافظه شما را تقویت کند. پس از همین لحظه دست‌ به‌ کار شوید.

شعر بازی کنید

یک بیت شعر را به خاطر بیاورید و سعی کنید با حرف پایانی آن شعر دیگری را به یاد بیاورید. چند دقیقه می‌ توانید این بازی را ادامه دهید؟

عدد بازی کنید

می‌ توانید بازی‌ های ساده‌ای را با اعداد طراحی کنید. مثلا به این فکر کنید که جمع چه اعدادی با هم 40 می‌ شود. می‌توانید ابتدا جمع‌ های دورقمی را در ذهنتان بیاورید و مثلا بگویید 11 و 29 روی هم 40 می‌ شوند و بعد سراغ سه عدد بروید و مثلا بگویید 3 و 9 و 28 روی هم چهل م ی‌شوند.

عکس‌ بازی کنید

عکس‌ های قدیمی را بردارید و سعی کنید نام آدم‌ ها را به خاطر بیاورید. عکس همکاران قدیمی، همکلاسی‌ های بچگی و کسانی که به تولد کودکی‌ تان آمده‌ اند، می‌ تواند به شما برای ترتیب دادن یک بازی فکری ساده کمک کند.

واژه‌ بازی کنید

دایره لغاتتان را امتحان کنید. یکی از حروف الفبا را انتخاب کنید و هر لغتی که با آن شروع یا تمام می‌ شود را روی کاغذ بنویسید.

آنقدر حافظه شما در به خاطر آوردن لغات خوب کار می‌ کند که بتوانید یک صفحه را پر از واژه کنید؟

26 عادت غذایی برای از بین بردن آلزایمر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.