با دکوراسیون گیاهی زندگی کنید

مدآنلاین: گیاهان خانگی تنها یک دکور داخلی ساده جهت خلق نمایی زیبا یا تعادل بین رنگ‌های مختلف نیستند، بلکه در کنار آنها مزایای بسیاری نیز دارند. در حقیقت عوامل مهمی به هنگام انتخاب یک گیاه خانگی وجود دارد که حتی خود ما هم از آنها غافل هستیم. بیایید با هم به چند نمونه از مزایای مختلف گیاهان در خانه نگاه کنیم.

– تصفیه هوای خانه

گیاهان هوای اطراف خود را تصفیه می‌کنند. به این معنا که سطح اکسیژن هوا را افزایش داده و باعث بهبود کیفیت هوای اطراف خانه می‌شوند. گونه‌های گیاهان ویژه با خاصیت‌های مخصوص، مقدم بر چند گیاه ناشناخته است. سعی کنید از مرغوب‌ترین گونه‌های گیاهی در دکور داخلی خانه خود استفاده کنید.

– تولید رطوبت

ویژگی دیگر گیاهان خانگی و در کل، همه گیاهان، تولید رطوبت است. با این کار، رطوبت هوای خانه نیز به حد معمول می‌رسد. شاید به همین دلیل باشد که در بیشتر ادارات، از گیاهان بسیاری  که مناسب پوست‌های خشک و چشم‌های حساس هستند، استفاده شده است.

– افزایش سرعت بهبود بیماری

مطالعات فراوان نشان داده است، بیمارانی که در اطرافشان گیاهان خانگی قرار دارد، حملات قلبی کمتر و فشار خون متعادل‌تری دارند و همچنین احساس خستگی کمتری می‌کنند. گیاهان ، درصد ابتلا به بیماری را نیز کاهش می‌دهند.

– افزایش قوه ابتکار افراد

تحقیقات اخیر نشان‌دهنده رابطه مثبت بین قوه ابتکار و تمرکز قویتر روی موضوعات کاری با گیاهان هستند. وجود گل و گیاه باعث می‌شود افراد با روحیه بهتری به انجام فعالیت‌های روزانه بپردازند. این ایده، ترفندی مناسب در ادارات برای تولید کار بیشتر خواهد بود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *