با کم اشتهایی چه کنیم؟

یکی از دلایل بی‌اشتهایی، استرس و اضطراب زیاد است. اگر شرایط روانی خوبی ندارید باید برای درمان آن اقدام و به روان‌شناس یا روان‌پزشک مراجعه کنید.

میان مکمل‌های غذایی مکمل امگا3 نقش خوبی در کاهش استرس و اضطراب دارد. افرادی که به شدت از استرس و اضطراب رنج می‌برند، می‌توانند از این مکمل استفاده کنند.

مصرف دمنوش گل‌گاوزبان و سنبل‌الطیب همراه لیموعمانی هم می‌تواند تا حدودی شرایط روانی را تعدیل کند.

متاسفانه افرادی که کم‌اشتها هستند و خوب غذا نمی‌خورند دچار انواع کمبودهای مواد مغذی می‌شوند.

از طرفی، کمبود روی، آهن، ویتامینA، برخی ویتامین‌های گروه B و… هم می‌توانند باعث ایجاد بی‌اشتهایی شوند و یک چرخه معیوب ایجاد کنند،

بنابراین بهتر است افراد بی‌اشتها حدود 3-2 هفته تا 1 ماه هر روز  یک مکمل مولتی‌ویتامین مینرال کامل بخورند تا کمبودهای مواد مغذی بدنشان جبران شود و اشتهایشان برگردد.

مورد دیگری که می‌تواند به افزایش اشتهاکمک کند، استفاده از شربت انار است که می‌توانید 1 قاشق غذاخوری از آن را 1 ساعت قبل از صرف ناهار یا شام میل کنید.

قرص مخمر هم تاثیر خوبی در افزایش اشتها دارد و افرادی که از بی‌اشتهایی رنج می‌برند، می‌توانند 2-1 قرص مخمر را همراه صبحانه، ناهار و شام مصرف کنند.

مصرف قرص‌های مخمر عارضه‌ای ندارد و می‌تواند به‌تدریج در رفع بی‌اشتهایی موثر باشد. مصرف مکمل‌های نشاسته- پروتئینی هم می‌تواند در افزایش وزن تاثیرگذار باشد.

این مکمل‌ها در حد تعادل حاوی انواع ویتامین‌ها هم هستند. می‌توانید مقداری از این مکمل‌ها را همراه با 1 لیوان شیر در وعده‌های صبحانه، ناهار و شام استفاده کنید.

توجه داشته باشید هیچ‌کدام از مواردی که ذکر شد، دارو نیستند و عارضه‌ای ندارند. هرچند ما داروهایی هم داریم که باعث افزایش اشتها می‌شوند.

علاوه بر آنچه ذکر شد باید سعی کنید حتی به میزان کم هم که شده وعده صبحانه، ناهار و شامتان را حتما بخورید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.