بدترین توصیه‌ها برای ماه عسل

تا می‌خواهید برای سفر شیرین ماه عسل، برنامه‌ریزی کنید، توصیه‌ها شروع می‌شود! اما واقعیت این است که بسیاری از آن‌ها را نباید جدی گرفت. بخش زیادی از توصیه‌هایی که پیش از سفر از سوی دوستان به ما می‌شود اصلاً کاربردی نیست و به درد نمی‌خورد. آن هم اگر به دلیل کم‌تجربگی، مجبور باشیم به توصیه دیگران اتکا کنیم، بهتر است بعد از شنیدن این پیشنهادها خوب فکر کنیم. رایجترین راهنماییهای اشتباه برای سفر ماه عسل را با هم بررسی میکنیم:

ایتالیا بهترین پیتزای دنیا را دارد!
مسافران زیادی هستند که بدترین پیتزاهای زندگیشان را در ونیز یا شهرهای دیگر ایتالیا خوردهاند. تلههای گردشگری که یکی از آنها غذاست در هر جایی پیدا میشود. حتی اگر غذاهای معروف آن کشور باشد.

غذاهای دستفروشها را نخورید
در برخی کشورها باید هنگام انتخاب یک فروشنده مواد غذایی در خیابان خیلی دقت کنید، اما غذاهای دستفروشهای خیابانی مطمئناً یکی از مستقیمترین و ارزانترین راههای رسیدن به هویت یک کشور و بخش جداییناپذیر مسافرتهاست. امکان بیماری بر اثر خوردن غذا در هر جایی وجود دارد.

حتماً چک‌های مسافرتی همراه داشته باشید
داشتن چکهای مسافرتی با راهافتادن شبکههای ایتیام بینالمللی ضرورتی ندارد. استفاده از این چک‌ها در خیلی از مقصدها بی‌فایده است چون بیشتر بانک‌ها و مغازه‌ها دیگر آنها را به پول نقد تبدیل نمی‌کنند. برای مواقع ضروری کارت اعتباری اضافه‌ای در کیف پولتان داشته باشید یا مقداری ارز، ترجیحاً یورو یا دلار پنهان کنید.

شما نمی‌توانید در چین به فیسبوک بروید
در بیشتر موارد این یک مشکل محسوب نمیشود. شما می‌توانید به سایت‌هایی مثل فیس بوک و توئیتر در چین دسترسی داشته باشید. اگر در این مورد شک دارید، یک جستوجوی ساده می‌تواند خیالتان را راحت کند.

لباس زیاد در سفر یعنی شستوشوی کمتر
این نکته درست است اما همیشه مفید نیست. با توجه به موارد استثنا، شستوشوی لباس‌ها گاهی می‌تواند راحت‌تر و ارزان‌تر از خانه باشد. در ویتنام، شستوشوی لباس‌ها با دردستگرفتن کیسه لباس‌های کثیف و دادن یک دلار به کارمند هتل انجام می‌شود. لباس بیشتر در سفرها به معنی سنگین‌تر شدن بار سفر شماست که در سفرهای طولانی و زمینی مشکل‌ساز می‌شود.

به اندازه کافی لنز، کرم ضدآفتاب و دارو همراه داشته باشید
این مورد خیلی به مقصد بستگی دارد، اما به طور کلی هرچیزی که در داروخانه‌های ایران فروخته می‌شود، در کشورهای دیگر هم پیدا می‌شود.

برای محافظت از خود چاقو همراه داشته باشید
هرکسی این توصیه را به شما می‌کند، زیاد سفر نکرده و احتمالا باید در کشور خودش هم چاقو حمل کند.

خودتان را با کتاب‌های راهنما خسته نکنید، هر اطلاعاتی که بخواهید آنلاین وجود دارد
این توصیه می‌تواند گاهی درست باشد، در مورد بعضی از مکان‌ها وب سایت‌های خوبی وجود دارد اما در مواقعی هم صدها سایت وجود دارد که تاریخ گذشته هستند و صحت مطالبشان هم هیچ وقت بررسی نشده. در خواندن کتاب‌های راهنما همیشه یک اعتماد دلگرم‌کننده وجود دارد.

مد انلاین