بهار است، به حیاط و باغچه برسید

مدآنلاین: هوای بیرون این روزها گرم‌تر شده و خاطره زمستان بیشتر و بیشتر در ذهن‌ها جای  گرفته است. حیاط خانه ما همزمان با این تغییرات هوایی، به کمی مراقبت نیاز دارد. اکنون هنگام تمیز کردن حیاط است، اما آیا برنامه‌ریزی مشخصی برای این کار انجام داده‌اید؟ ما چند پیشنهاد برای شما آماده کرده‌ایم. با ما همراه باشید.

– تمیز کردن حیاط

بهتر است همه برگ‌های خشک، علف‌های هرز و شاخه‌های پلاسیده را از سطح زمین جارو کنیم تا نمای حیاط تمیز شود.

– بررسی ابزار مخصوص باغداری

برای ایجاد باغجه‌ای زیبا و استاندارد، به ابزار مناسب نیاز دارید. قبل از هر چیز، حوض باغ را بررسی کنید تا سوراخ و نشتی نداشته باشد.

– گیاهان جدید، به جای گیاهان خشک شده

ممکن است برخی از گل و گیاهان شما در فصل زمستان، پژمرده و حتی خشک شده باشند. بهتر است گیاهان جدید و بهاری را با این گیاهان کهنه، جایگزین کنید. شما می‌توانید از شکوفه‌های گل‌های تابستانی و بهاری نیز در کنار آنها بکارید تا با هم رشد کنند.

– گلدان‌هایی در حیاط

جلوه‌های زیبای بصری و رنگارنگ در حیاط با گلدان‌هایی پر از گل‌های رنگی ایجاد خواهد شد. بهتر است همه گلدان‌ها را در حیاط و داخل باغچه قرار دهید.

– تمیزی اثاثیه حیاط

برای لذت بردن از هوای بهاری، بهتر است قبل از هر چیز اثاثیه و صندلی‌های حیاط را بررسی کنید. شاید اثاثیهی شما به رنگ‌آمیزی دوباره، تعمیر یا تعویض نیاز داشته باشند.

– روشنایی لازم

هیچکس از نشستن در یک حیاط  تاریک لذت نخواهد برد. بهتر است نمایی روشن و زیبا با استفاده از لامپ‌های فانتزی و ال ای دی کم مصرف در حیاط ایجاد کنید.

– آماده ی پختن کباب باشید

سیخ‌های کباب را تمیز کرده و ابزار مخصوص پخت کباب را بررسی کنید و مطمئن شوید همه چیز رو به راه است.

– قفس پرندگان

بهار از راه رسیده و پرندگان خوش صدا آماده آواز خواندن هستند. آشیانه‌هایی را روی درخت‌ها قرار دهید و پرندگان را به حیاط خود دعوت کنید

– گلدان‌های جدید

نمای حیاط را با برخی از گلدان‌های تازه که با ابتکار خود درست کرده‌اید، تزئین کنید. برای مثال می‌توان از صندلی کهنه یا حتی دوچرخه‌ای قدیمی برای درست کردن یک گلدان فانتزی استفاده کرد.

– تقسیم‌بندی جداول

مسلما برای کاشت گل و گیاه و حتی سبزیجات، به جدول کاشت نیاز دارید. بهتر است همه سنگ‌ها و کلوخ‌ها را از روی خاک باغچه جمع کنید و جدول‌ها را با فاصله‌های مساوی تقسیم‌بندی کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.