بهترین نحوه بغل گرفتن نوزاد

اگر برای اولین بار است که نوزادی را بغل می گیرید،طبیعی است که کمی استرس داشته باشید اما برای دفعات بعد باید بدانید نوزادتان را چگونه بغل کنید تا هم احساس آرامش و امنیت کند،هم دچار مشکل نشود.

دکتر کریستن یومبا متخصص کودکاندر بیمارستان دیاکونس پاریس بهترین شیوه های بغل کردن نوزادان را آموزش می دهد.

 

خوابیده به پشت

اگر کودکتان در تختش طاق باز دراز کشیده و بیدار است و می خواهید بغلش کنید،به سمتش خم شوید و در حالیکه کلمات محبت آمیز می گوئید صورتش را نوازش کنید.یکی از دستانتان را زیر گردنش ببرید و دست دیگرش را زیر باسنش بگذارید و به آرامی نوزاد را بلند کنید و به سمت خود بیاوریدو مقابل سینه تان بگیرید.

برای نوزادی که هنوز گردن نگرفته تکیه گاه قرار دادن دست زیر گردن اهمیت زیادی دارد.برای قرار دادن مجدد نوزاد هم عکس این روش را انجام دهید.

 

نوزاد

 

حالت جنینی

این حالت بهترین وضعیت برای نوزاد تازه متولد شده است.در حالت ایستاده یا نشسته نوزاد را به سمت سینه خود بگیرید.گردنش را با کف دست و بدنش را با ساعد و آرنجتان پوشش دهید.با دست دیگرتان پاهای نوزاد را در شکمش جمع کنید و باسنش را بگیرید.خیلی ارام می توانید با حرکت پائین به بالا نوزاد را تکان دهید.

 

بغل کردن نوزاد

حالت سر روی شانه

نوزادتان را به سمت خود به سینه بچسپانید و صرش را روی شانه بگذارید.به کمک بک دست نوزاد را نگه داشته و دست دیگرتان باید زیر باسن نوزاد باشد.در این حالت یکی از پاها آویزان و پای دیگر خم شده در شکم شماست و دست های نوزاد باز شده و به شما چسپیده است.این وضعیت بهترین حالت برای بوسیدن نوزاد یا باد گلو گرفتن از نوزاد است.

بغل گرفتن نوزاد

 

 

 

 

 

حالت هواپیما برای نوزاد

در صورتیکه نوزادتان مبتلا به کولیک است و می خواهید آرامش کنید یا قرار است با هواپیما پرواز کنید،نوزاد را به شکم روی ساعد خود بخوابانید و با دست دیگر کمرش را حفظ کنید.سرنوزاد روی ساعد نزدیک آرنج شما قرار می گیرد و دست و پاهای او آزاد است.در این حالت مب توانید به شکل ننو،نوزادتان را تکان دهید.

حالت بغل نوزاد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *