روش طب سنتی ترمیم موها

داروهای طبیعی برای ترمیم موهای آسیب دیده

حتی اگر تمام تابستان با مقنعه و روسری نخی سر کار رفته باشید، بعید نیست موهایتان آسیب‌ دیده باشند و موخوره، خشکی، ریزش و مشکلات دیگر خود را نشان دهند.گرچه توصیه می‌شود خانم‌ها در طول روز با پوشیدن روسری‌ هایی که در پارچه‌ شان میزان کمی پلی‌ استر به کار رفته، مانع آسیب جدی موهایشان شوند، اما برای مراقبت از موهای حساس راه‌ های دیگری هم هست که نه وقت‌گیرند و نه پرهزینه.

تخمه کدو بشکنید

هر روز یک مشت تخمه کدو روی میز کارتان بگذارید تا با کمک آن‌ ها موهایتان را تغذیه کنید. مصرف این دانه روغنی می‌ تواند به بدن شما ویتامین B6، A و C برساند و بخشی از نیازتان به کلسیم، آهن، روی و منیزیوم را برطرف کند. این ویتامین‌ها و مواد معدنی ضامن سلامت موها هستند.

از روغن نارگیل کمک بگیرید

اگر شوره دست از سر شما برنمی‌ دارد، باید از روغن نارگیل کمک بگیرید. این روغن هم موهایتان را شاداب و براق می‌کند و هم رطوبت لازم را به آن‌ ها می‌ رساند. روغن نارگیل یکی از بهترین داروهای طبیعی ضد شوره سر است.

موهای رفته را برگردانید

اگر حجم موهایتان به شکل قابل توجهی کم شده و هر روز هم بیشتر می‌ ریزند، با کمک مخلوط دو روغن گیاهی از ریزش بیشتر موهایتان جلوگیری کنید. شما می‌ توانید روغن اسطوخودوس و روغن‌ زیتون را با هم مخلوط کنید و هر شب قبل از خواب آن را به موهایتان بزنید. البته قطعا نمی‌ توانید صبح با موی چرب سر کار بروید و باید اول صبح موهایتان را با آب ولرم و شامپوی معمولی بشویید.

به موهایتان واکس بزنید

برای داشتن موهای براق می‌ توانید هفته‌ ای یکبار موهایتان را به روغن سویا آغشته کنید. یادتان نرود که پس از زدن این روغن به مو خوب موها و سرتان را ماساژ دهید تا روغن به خورد موها برود. این روغن آسیب‌ دیدگی پوست سرتان را ترمیم می‌کند و به موهایتان شادابی و درخشش می‌ دهد.

منبع

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.