تخمین طول عمر

تست طول عمر در خانه با این روش

اگر تعادل زیادی ندارید، کم‌ فشار و بی‌ رمق دست می‌ دهید و یا سخت و کند از صندلی بلند می‌ شوید، احتمالا چیزی سلامت‌ تان را تهدید می‌ کند. پس اگر نمی‌خواهید زود توانایی‌ هایتان را از دست بدهید، فکری به حال این مشکلات بکنید و با انجام یک آزمایش کامل و کمک گرفتن از متخصصان سرعت و قدرت عملتان را بالاتر ببرید.

محققان معتقدند شدت فشار دست شما در هنگام دست دادن می‌ تواند نشانگر طول عمرتان باشد. آن‌ ها این مطالعه را روی گروهی از افراد بالای 60 سال انجام دادند و جالب اینجا بود که مرگ‌ و میر در افرادی که در هنگام دست دادن، قدرت فشار دست پایین‌ تری داشته‌ اند 67 درصد بیشتر از کسانی بوده که فشار دستشان قوی‌ تر بوده است.

از نظر آن‌ ها کند بودن بیش‌ از حد هم می‌ تواند یکی از نشانه‌ های مرگ زودرس باشد و افرادی که آرام راه می‌ روند، احتمال مرگشان تقریبا سه برابر کسانی است که تند راه می‌ روند. علاوه بر این کسانی که آرام‌ تر از صندلی بلند می‌ شوند میزان مرگ‌ و میرشان دو برابر کسانی بوده که سریع‌ تر از صندلی بلند می‌شدند.

اما طول عمر تنها با سرعت عمل افراد مرتبط نیست؛ محققان دریافته‌ اند کسانی که توانایی حفظ تعادل بر روی یک پا را دارند، بیشتر از کسانی که از این توانایی محروم هستند عمر می‌ کنند. به همین دلیل محققان توصیه می‌ کنند که برای طولانی‌ تر کردن عمرتان، روی این مهارت‌ ها بیشتر کار کنید. پس همین حالا روی یک ‌پایتان بایستید و طول عمرتان را ارزیابی کنید. اگر چند ثانیه بیشتر دوام نیاوردید فورا از یک متخصص برای بررسی وضعیت سلامتتان وقت بگیرید.

منبع

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.