علائم سکته قلبی

تشخیص سکته قلبی با این علائم

بیماری قلبی و سکته دو بیماری بسیار کشنده و فراگیر می باشند که در هر 90 ثانیه یک نفر از حمله قلبی و در هر 4 دقیقه یک نفر از سکته مغزی می میرد.

کمک های پزشکی سریع می تواند از این مرگ ها جلوگیری کند و عملکرد سریع می تواند از آسیب های دائمی به بدن پیشگیری نماید.حمله قلبی و سکته قلبی به وسیله قطع جریان خون به قلب یا مغز می باشند(دو اندامی که برای زندگی ضروری هستند) سلول قلب و مغز بدون دسترسی به خون سرشار از اکسیژن و مواد غذایی دچار سود تغذیه می شوند و می میرند.

مرگ این سلول ها می تواند تاثیرات مضری بر سرتاسر بدن بگذارد. علایم شایع حمله قلبی را می توان به راحتی شناخت. این علایم شامل درد قلبی فشارنده و له کننده مداوم، سختی در تنفس، عرق سرد،افزایش ضربان قلب و درد زیر بازو و شانه وفک می باشد. علائم سکته قلبی مردان از زنان متفاوت است و کمتر کسی این را می داند.

برای مثال زنان در زمان حمله قلبی به جای درد سینه بیشتر احساس خستگی و کوفتگی، حالت تهوع، سوء هاضمه و احساس دلتنگی و اضطراب دارند. علایم سکته شامل اختلال در دیدن، راه رفتن، صحبت کردن یا احساس ضعف، بی حسی و گیجی و سرگیجه است.

برخی افراد سردرد شدید و ناگهانی می گیرند که متفاوت از سر درد های معمول است. ما می توانیم مردم را کمک کنیم و از مرگ پیشگیری کنیم. داروها و کمک های پزشکی در زمان مناسب در کاهش صدمه مغزی و قلبی به دنبال حمله موثر است. یادتان باشد اگر قلب برای مدت طولانی گرسنه بماند (بیش از بیست دقیقه )عضله قلبی می تواند آسیب ببیند.

ضربان تند و نامنظم قلب

در این مواقع احساسی که به فرد دست می دهد، این است که گویی با سرعت دویده است. برخی این حالت را با حمله عصبی اشتباه می کنند.
اگر بدون آن که کار سنگینی انجام داده اید دچار ضربان تند و نامنظم قلب شده اید، حتما به پزشک مراجعه کنید.

درد فک،گوش، گردن و شانه

بی حسی در شانه و دست نشانه حمله قلبی است اما بیشتر مردم این نوع علایم را تجربه نمی کنند. به جای آن در قسمت گردن یا شانه یا از فک به بالا تا ناحیه گوش درد دارند. برخی نیز از درد بین استخوان کتف شاکی هستند. از آن جا که این درد موقتی است اغلب به فراموشی سپرده می شود.

خستگی مفرط

خستگی مفرط و ادامه دار که برای چندین روز باقی می ماند، علامت دیگر حمله قلبی است. طی بررسی ۷۰ درصد زنان داوطلب خستگی مفرط چند هفته و یا چند ماه قبل از حمله را گزارش کردند.

منظور از خستگی مفرط، خستگی است که مانع از بلند شدن فرد از رختخواب می شود. اگر فرد فعالی هستید و ناگهانی دچار خستگی مفرط شده اید، با پزشک خود مشورت کنید.

حالت تهوع

این نشانه یکی از علایمی است که به آن توجه نمی شود. علایم می تواند شامل سوءهاضمه خفیف، حالت تهوع شدید، درد و استفراغ باشد. برخی افراد در قسمت بالای شکم احساس درد می کنند.

زنان و افراد مسن بالای ۶۰ سال به احتمال زیاد این علایم را تجربه می کنند بی آن که بدانند این علایم با بیماری های قلبی مرتبط است. البته اغلب موارد درد شکم و حالت تهوع با حمله قلبی ارتباط ندارد و در صورتی نگران کننده است که ناگهانی و بدون دلیل ظاهر شود.

خواب آلودگی، بی خوابی و اضطراب

افرادی که با حمله قلبی رو به رو شده بودند یک ماه یا چند هفته قبل از حمله به طور نامعلوم دچار کم خوابی شده بودند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.