تعرفه آزمایشگاه 95

تعرفه آزمایشگاه ۹۵ (خصوصی دولتی ارتش خدمات تامین اجتماعی)

کتابچه و فایل اکسل تعرفه های آزمایشگاهی سال ۹۵  در فایل زیر،تعرفه خصوصی آزمایشگاه سال ۹۵،تعرفه دولتی ۹۵ در فایل زیر قابل دانلود می باشد.

تعرفه آزمایشگاه ۹۵

کتابچه نرخ ویزیت پزشکان،دندانپزشکان،متخصصین،کارشناسان در سال ۹۵ در فایل زیر موجود است.تعرفه خدمات تشخیصی و درمانی در سال ۹۵

تعرفه ۹۵


 

اخبار قدیمی تر در زیر:

محمد آقاجانی معاون درمان وزارت بهداشت ضمن توضیح جزییات تعرفه های سال ۱۳۹۵ گفت: علیرغم مشکلات و تنگناهای مالی دولت در سالجاری، درصد پرداختی مردم در بیمارستان های وابسته به وزارت بهداشت تغییر نخواهد کرد.

وی افزود: در تدوین تعرفه های ۹۵ راهبردهایی چون ویزیت سرپایی پزشکان برای کاهش خدمات بستری و خدمات پاراکلینیکی غیرضرور و لزوم ارتقاء طب بالینی، توجه به هزینه اقامت بیماران در بیمارستان، نظر به اهمیت کیفیت این خدمات برای مردم، افزایش پزشکان تمام وقت جهت حفاظت مالی از مردم در برابر هزینه‌ها و ارایه خدمات بهتر، عدم افزایش درصد پرداختی مردم در مراکز دولتی و حفظ فرانشیز ۶درصد و ۳درصد برای خدمات بستری جهت ساکنین شهرها و روستاها مورد توجه بوده است.

معاون درمان وزارت بهداشت افزود: تعرفه سالجاری منطبق با برنامه پنجم توسعه، مراکز درمانی را به سه گروه دولتی، خصوصی و عمومی غیردولتی تقسیم کرده که رشد متوسط تعرفه در هر سه گروه ۱۰درصد است.

در این ابلاغیه حق العلاج پزشکان (ضریب k) در هر سه بخش دولتی، خصوصی و عمومی ۵درصد رشد داشته و به این ترتیب مبلغ ریالی ضریب k در بخش دولتی ۹۲ هزار و ۴۰۰ ریال و در بخش خصوصی ۴۰۰ هزار ریال است.

وی ادامه داد: در سال ۹۵ طبق تعرفه مصوب در بخش دولتی ویزیت پزشک عمومی ۱۰۶ هزار ریال، پزشک متخصص ۱۳۲ هزار ریال و پزشک فوق تخصص ۱۶۰ هزار ریال و در بخش خصوصی ویزیت پزشک عمومی ۲۲۰هزار ریال، پزشک متخصص ۳۴۵ هزار ریال و پزشک فوق تخصص ۴۳۰ هزار ریال می باشد.

آقاجانی ادامه داد: تعرفه یک شب اقامت در بیمارستان درجه یک دولتی در اتاق های عمومی یک میلیون و ۳۳۲ هزار ریال ، در بیمارستان عمومی غیردولتییک میلیون و ۹۳۰ هزار ریال و در بیمارستان خصوصی سه میلیون و ۶۰۰ هزار ریال است.

وی افزود: تعرفه خدمات پاراکلینیک (آزمایشگاه ، رادیولوژی و …) در بخش دولتی نسبت به سال گذشته ۵ درصد و در بخش خصوصی ۷/۱۱ درصد رشد داشته است.

معاون درمان وزارت بهداشت تاکید کرد: اصل مهم در مورد این مصوبه رعایت دقیق قانون و تعرفه های ابلاغی از سوی دولت است و کلیه موسسات پزشکی، بیمارستانها و مراکز تشخیصی و درمانی و کلیه صاحبان حرف پزشکی مکلفند تعرفه های ابلاغی را به دقت رعایت نمایند. ضمنا دریافت هرگونه وجهی بابت خدمات بستری خارج از صندوق بیمارستان و خارج از صورت حساب ممنوع است و سیستم های نظارتی حوزه سلامت بر اجرای تعرفه ها نظارت خواهند داشت. همچنین به منظور نظارت مردمی و جلوگیری از تخلفات احتمالی سامانه ۱۶۹۰ در سراسر کشورآماده دریافت گزارشات مردمی می باشد.hr />

اخبار قدیمی تر

تعرفه آزمایشگاه سال ۹۵،تعرفه خصوصی پاراکیلینیک و کلینیک سال ۹۵،نرخ آزمایش های سال ۹۵،افزایش تعرفه آزمایشگاه و کلینیک های سال ۹۵،لیست قیمت آزمایشات سال ۹۵،تعرفه خصوصی آزمایشات سال ۹۵،تعرفه ارتش،تعرفه خدمات درمانی،تعرفه نیروهای مسلح سال ۹۵،تعرفه خدمات درمانی سال ۹۵،تعرفه و لیست قیمت داروخانه ها ۹۵،نرخ ویزیت پزشکان و متخصصان سال ۹۵،افزایش قیمت و تعرفه های جدید سال
دکتر بهزاد پوپک در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سلامت خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در تشریح بیشترین مشکلاتی که جامعه علوم آزمایشگاهی کشور با آن مواجه است، گفت: از سال ۹۰ که با تغییر نرخ ارز مواجه بودیم، آزمایشگاه‌های تشخیص پزشکی کشور به صورت جدی دچار مشکل شدند و این مشکل هم در بخش دولتی و هم در بخش خصوصی وجود دارد.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات ما تامین بودجه و عدم تعادل میان نرخ تورم، نرخ ارز و تعرفه خدمات آزمایشگاهی است، افزود: در واقع در سال‌های گذشته کار کارشناسی در زمینه قیمت تمام شده خدمات آزمایشگاهی انجام نشده و تعرفه ما بر این اساس نبوده است. البته خوشبختانه به دنبال موافقت وزیر بهداشت در سال گذشته و بعد از تلاشی چند ماهه و بیش از ۲۰۰۰ ساعت کار کارشناسی، همکاران اقتصاد سلامت با همکاران علوم آزمایشگاهی در حوزه‌های مختلف گرد هم آمدند و تلاش انجمن‌های آزمایشگاهی مانند انجمن علوم آزمایشگاهی، انجمن آسیب‌شناسی و انجمن متخصصین منجر به یک خروجی شد که ما از آن با عنوان “کار کارشناسی قیمت تمام شده تست‌ها” یاد می‌کنیم.

احتمال بروز چالشی بزرگ در حوزه آزمایشگاه

پوپک با اشاره به تفاوت بارز میان این قیمت تمام شده خدمات آزمایشگاهی با قیمت تعرفه موجود، گفت: امیدوارم امسال با نظر مثبتی که به این قضیه وجود دارد، وزارت رفاه، شورای عالی بیمه و وزارت بهداشت بتوانند این مشکل را پیگیری کنند. در غیر این صورت ممکن است با توقف توسعه خدمات آزمایشگاهی در کشور و افت کیفیت این خدمات مواجه شویم و این می‌تواند چالشی بزرگ برای کشور در جهت ارائه خدمات آزمایشگاهی به همراه داشته باشد.

رییس انجمن علوم آزمایشگاهی ضمن ابراز نگرانی از این موضوع، اظهار کرد: ما در چهار سال گذشته به طور جدی فشارهای اقتصادی را تحمل کردیم. البته با آغاز طرح تحول نظام سلامت که طرحی بسیار هوشمندانه و در جهت حفظ منافع مردم بود، تقریبا تعرفه تمام گروه‌های پزشکی به میزان قابل توجهی افزایش یافت. این درحالی بود که نمی‌دانیم به چه دلیل حوزه آزمایشگاه را محدود نگه داشته‌اند و ما به نسبت سایر گرو‌های پزشکی تغییر بارزی در این زمینه شاهد نبودیم.

پوپک افزود: در حوزه آزمایشگاه حتی ما تخصیص ارز را هم نداشتیم. در حالیکه برای دارو و تجهیزات پزشکی این اتفاق افتاد، اما برای آزمایشگاه خیر. از طرفی تجهیزات و کیت‌های ما به صورت مستقیم یا غیرمستقیم وابسته به ارز است. حتی تولید داخلی ما نیز وابسته به ارز است؛ چرا که مواد اولیه آن از خارج از کشور وارد می‌شود. در نتیجه اگر نرخ تورم را در چهار سال قبل نگاه کنیم، می‌بینیم که حوزه آزمایشگاه با میزان تورم تعادلی نداشته و این مشکل به صورت جدی برای آزمایشگاهیان مطرح است. بنابراین باید یک علاج زودرس برایش اتفاق افتد.

وی با بیان اینکه در بخش دولتی نیز همین گرفتاری‌ها وجود دارد، گفت: از آنجایی که به این بخش بودجه تعلق می‌گیرد، ارزیابی کارشناسی درباره قیمت تمام شده در بخش دولتی هم انجام نشده است. در عین حال ما اعتقاد داریم که با استفاده ازظرفیت بخش خصوصی، قابلیت ارتقای کیفیت خدمات وجود دارد و می‌تواند هزینه‌های خرید تجهیزات را کاهش داده و تعریف درستی از استفاده از تجهیزات بخش خصوصی و نیروی انسانی کارآمد این بخش به دست دهد. در این زمینه نیز بر اساس اطلاعاتی که داریم، آقای وزیر برنامه‌ای پیش‌بینی کردند و هیاتی تشکیل شده که این برآوردها را انجام می‌دهد. بر این اساس امیدواریم در این برآوردها به این نتیجه برسیم که ما باید همچنان از نیروها و پتانسیل داخلی استفاده کنیم.

پوپک ادامه داد: اکنون برخی‌ها از ورود برند‌های خاص صحبت می‌کنند. در حالیکه ورود برندهای خارجی ممکن است بدون کار کارشناسی و بدون در نظر گرفتن نظر انجمن‌های علمی و صنفی برای کشوری که سال‌ها با وجود تحریم، متخصصینش در اقصی نقاط کشور به ارائه خدمت پرداختند، کار عجولانه‌ای باشد و نتواند نتایج خوبی را به دست دهد. یعنی آنچه که می‌تواند فرصت باشد، به تهدید تبدیل شود.

وی همچنین گفت: در حال حاضر سرمایه‌گذاری در حوزه آزمایشگاه مقرون به صرفه نیست، زیرا با وجود اینکه این کار یک خدمت پزشکی است؛ اما مانند هر حوزه دیگری باید سودی به این سرمایه‌گذاری تعلق گیرد، در غیر این صورت این سیستم نه تنها رشد نمی‌کند، بلکه روزبروز تحلیل می‌رود. از طرفی سرعت تکنولوژی به روز و به ساعت شده و مردم ما حق دارند که از آخرین تکنولوژی‌های دنیا استفاده کنند، اما این موضوع باید با تقویت بخش خصوصی و نه تقابل و تضعیف آن و ورود برندهای خاصی که کارشناسی نشده‌اند، صورت گیرد.

تعرفه آزمایشگاه 95

بزودی در همین تایپیک نرخ و لیست قیمت و تمامی اخبار مربوطه به قیمت های خدمات پزشکی سال ۹۵ گذاشته می شود.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *