تعرفه خدمات آزمایشگاهی در سال 94

تعرفه 94

کتابچه تعرفه با K 20000 تومان، (مصوبه اواسط سال 1393 شورایعالی بیمه و هیئت وزیران و ویرایش دوم کتاب ارزش نسبی خدمات) – 1394/02/20

[gview file=”https://persianlab.com/wp-content/uploads/tarefe94.pdf”]

از لینک بالا دانلود کنید

 

جهت دانلود فایل تعرفه نیروهای مسلح 94 بر روی لینک زیر کلیک کنید.

 

خبرهای قدیمی تر
دکتر بهزاد پوپک روز دوشنبه در نشستی خبری اظهار کرد: تعرفه ها در سال گذشته در حوزه آزمایشگاه تا حدی افزایش یافت و مقرر شد در کتاب ارزش گذاری نسبی خدمات، تعرفه های جدیدی برای خدمات آزمایشگاهی درنظرگرفته شود اما در نهایت خدمات آزمایشگاهی و رادیولوژی از این افزایش مستثنی شدند.

وی گفت: در تعیین ارزش نسبی خدمات آزمایشگاهی، انجمن های صنفی و علمی آزمایشگاهی دخالتی نداشتند و نتوانستند نظرات کارشناسی خود را به ثمر برسانند در نتیجه این تعرفه ها ابلاغ شد.

تعرفه ازمایشگاه

پوپک افزود: انجمن دکترای علوم آزمایشگاهی این تعرفه های تعیین شده را نقد و بررسی کرد و مکاتباتی در این زمینه انجام داد در نتیجه این پیگیری ها در روزهای اول سال جاری متوجه شدیم که تغییری در میزان ضریب K نسبت به سال گذشته رخ داده و در دستورکار قرار گرفته است.

رییس انجمن ارتقای کیفیت خدمات آزمایشگاهی با بیان اینکه از میزان این ضریب اطلاعی نداریم، ادامه داد: احتمالا مقدار ضریب K کاهش یافته و افزایش تعرفه خدمات آزمایشگاهی تنها حدود 10 تا 12 درصد خواهد بود.

پوپک گفت: در سال های گذشته تغییر نرخ ارز و اعمال تحریم علیه کشور سبب شد قیمت تجهیزات و کیت های آزمایشگاهی به صورت غیرقابل پیش بینی افزایش یابد.

وی ادامه داد: ما قسم خورده ایم که خدمات مطلوب و باکیفیت ارایه دهیم و آن را با رعایت استانداردها و ممیزی ها نشان داده و همواره به تعرفه ها پایبند بوده ایم اما نمی توان این واقعیت را نادیده گرفت که رشد تورم و افزایش قیمت تجهیزات آزمایشگاهی به ویژه کیت ها که سالانه حدود 10 تا 30 درصد قیمت آنها افزایش می یابد، بر ارایه خدمات آزمایشگاهی تاثیر خواهد گذاشت.

رییس هشتمین کنگره بین المللی ارتقای کیفیت خدمات آزمایشگاهی تشخیص پزشکی ایران در مورد طرح تحول نظام سلامت نیز اظهار کرد: طرح تحول نظام سلامت از نظر اینکه ارایه خدمات در بخش دولتی و آزمایشگاهی را گسترش داده است، طرح بسیار مناسبی است.

پوپک افزود: همچنین هزینه درمانی مردم نیز در قالب این طرح کاهش یافته است اما در ارتباط با تجهیزات و کیت های آزمایشگاهی کاهش قیمتی که متاثر از اجرای این طرح باشد، تاکنون اعمال نشده است.

وی ابراز امیدواری کرد که با تعامل انجمن ها و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هزینه تجهیزات به ویژه کیت های آزمایشگاهی و در نتیجه هزینه خدمات بیماران کاهش یابد.

رییس انجمن علمی دکترای علوم آزمایشگاهی در مورد رتبه بندی آزمایشگاه ها گفت: تعریفی برای رتبه بندی آزمایشگاه ها در کشور وجود ندارد اما از شش سال گذشته با اجرای برنامه اعطای لوح کیفیت، ممیزی آزمایشگاه ها آغاز شد به این صورت که تمدید پروانه آزمایشگاه ها منوط به موفقیت آنها در کسب این لوح شد اما به دلایلی اجرای این برنامه نیز متوقف شد.

پوپک ادامه داد: در حال حاضر هزار و 500 آزمایشگاه در سراسر کشور تحت کنترل و نظارت انجمن علمی دکترای علوم آزمایشگاهی تشخیص طبی قرار دارند و نتایج بررسی های این انجمن نشان می دهد که کیفیت خدمات آنها نسبت به سال های گذشته بهتر شده است.

هشتمین کنگره بین المللی و سیزدهمین کنگره کشوری ارتقای کیفیت خدمات آزمایشگاهی تشخیص پزشکی ایران از دوم تا پنجم اردیبهشت ماه سال جاری با حضور متخصصان و کارشناسانی از 13 کشور جهان در مرکز همایش های بین المللی رازی برگزار می شود.

1 نظر
 1. persianlab می گوید

  عضو انجمن دکترای علوم آزمایشگاهی:
  ضریب 20 هزار تومان برای خدمات آزمایشگاهی از هفته‌ گذشته اجرا شده است

  هاشمی مدنی از اجرای ضریب 20 هزار تومان در برخی آزمایشگاه‌ها خبر داد.

  سید حسن هاشمی مدنی عضو هیئت مدیره‌ انجمن دکترای علوم آزمایشگاهی در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران، بیان کرد: از ابتدای هفته جاری برخی آزمایشگاه‌ها با ضریب 20 هزار تومان شروع به کار کردند زیرا آخرین مصوبه‌ی دولت بوده و راهی جز به اجرا درآوردن آن نیست.

  هاشمی مدنی ضمن ارزشمند خواندن مبحث تعرفه گذاری و محاسبه ارزش‌ نسبی خدمات عنوان کرد: با آغاز فعالیت تعرفه گذاری که امری بلند مدت است شورایعالی بیمه از مهرماه سال 1393 اجرای تعرفه های آزمایشگاهی را از اسفند ماه سال گذشته مصوب نمود چرا که از ابتدای سال افزایش 20 درصدی داشته اند.

  وی اذعان کرد: شنیده‌ها حاکی از آن است که شورای عالی بیمه ضریب 17 هزار و پانصد تومان را برای خدمات آزمایشگاهی تصویب کرده است.

  هاشمی مدنی با تاکید بر کم سابقه بودن کاهش تعرفه در طول تاریخ ادامه داد: چطور ممکن است هزینه‌های تمام شده‌ی آزمایشگاهیان 30-40 درصدی افزایش داشته باشد اما تعرفه‌ها کاهش بیابد؟ مایقین داریم اشتباهی صورت گرفته زیرا درغیر این صورت آزمایشگاه‌ها مجبور به اخراج پرسنل خود خواهند شد، که طبق برآوردهای انجام شده حداقل 7 تا 8 هزار نیرو کار خود را از دست خواهند داد.

  وی افزود: علاوه بر اخراج پرسنل ممکن است کیفیت کار آزمایشگاه‌ها افت پیدا کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.