تغذیه نوزاد با غذای سفت

زمانی که نوبت به آن برسد که فرزندتان خوردن غذای سفت را شروع کند، این مسئله برایتان چالش بزرگی خواهد بود. زیرا نوعِ غذایی که باید به او بدهید و سلامت بودن آن، باعث نگرانی شما می شود.

برای شروع، میتوانید غذای خانگی به فرزندتان بدهید. از مواد طبیعی(ارگانیک) استفاده کنید. مطمئنا گرانتر است،اما مطمئن هستید که مواد مغذی آنها به سموم شیمیایی آلوده نیست.

برای اطمینان از اینکه فرزندتان غذای مناسبی با سموم کمتری را میل میکند، از تنبلی پرهیز کرده و خودتان پخت و پز آنرا در آشپزخانه آغاز کنید. مواد لازم را بشویید و غذای فرزندتان را بپزید یا تنوری کنید. وقتی این کار را کردید، متوجه میشوید که چقدر کار لذتبخشی است و علاوه بر این فرزندتان را از آلودهکنندهها دور کرده اید.

خانم “کاویتان موکی” متخصص تغذیه میگوید: به عنوان یک قانون ثابت به یاد داشته باشید که جهت تغذیه فرزندتان از موادغذاییِ بستهبندیِ فرآوری شده دوری کنید. و برای اطمینان از اینکه غذای انتخابی شما از سموم و آلودهکنندههای کمتری برخوردار است،

انتخاب موادغذاییِ مربوط به همان فصل بهترین اتخاب است. به این ترتیب، مطمئن میشوید که برای انبار میوهها از آفتکشها، مواد شیمیایی یا هورمونهای کمتری استفاده شده است. و همیشه میوه و سبزی را پیش از استفاده برای 30 تا 45 دقیقه در آب خیس کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *