چقدر بارداری دوم متفاوت تر از بارداری اول میتواند باشد؟

در دوران بارداری دوم شما فرصتی برای استراحت به همان اندازه که در طول اولین بارداری داشتید،وجود ندارد،زیرا قرزندی دارید که باید مراقبت آن هم باشید.

اولین حاملگی معمولا احساس عجیبی به زن دست میدهد.احساساتی که حس میکند فقط او دارد همراه با استرس و اضطراب،ولی در بارداری های بعدی زنان احساس های آرامتر و کم استرس تری دارند.

از آنجا که زنان می دانند چه انتظاراتی در بارداری دوم داشته باشند، معمولا احساس آرامش بیشتری می کنند.هرچند این بارداری هم تجربه جدیدی می تواند باشد.

دومین کودک خود را باردار هستید

گرچه اولین زایمان زنان را به مادران با تجربه تری تبدیل می کند،ولی بسیاری از زنان متوجه نمی شوند که یک بارداری جدید می تواند دشوارتر از اولی باشد.

این حاملگی جدید با بسیاری از تغییرات جسمی و احساسی همراه است که مادر باید همزمان با مراقبت از اولین فرزندش با این تغییرات نیز برخورد کند. این یک چالش بزرگ برای زنان است.

بارداری دوم چقدر متفاوت می باشد؟

موارد زیر شامل برخی از تفاوت های اصلی در طول بارداری دوم است:

شما دیگر قادر به استراحت مناسب به اندازه بارداری اولی نیستید زیرا الان یه فرزند کوچک دارید که نیازمند احساس و عشق شما می باشد،که اگر این فرزند خیلی کوچک باشد که نیازش به توجه شما خیلی بیشتر خواهد بود.

با این حال انرژی بیشتری نسبت به بارداری اول خواهید داشت.زیرا شما الان یک سوپر زن هستید که دارای قدرت یک مادر است.مادری که هم درکارهای خانه،مسائل همسر و فرزند کوچک خود یاری کننده است.

یادتان باشد که الان اولین فرزند شما بهترین همدتان خواهد بود،پس سعی کنید که رابطه احساسی عمیقی بین او و فرزندی که در رحم دارید برقرار کنید.

شما ممکن است قادر به این شوید که فرزند دومتان را به صورت طبیعی یا در منزل به دنیا بیاورید حتی اگر فرزند اولتان به صورت سزارین به دنیا آمده باشد.

در طول اولین بارداری،شما در مرکز توجه خانواده و دوستان خود بودید. با این حال، توجه به این حاملگی ممکن است کاهش یابد.ولی این نباید شما را نگران کند! آنها هنوز هم عشق شما را به دوش می کشند، درست مثل اولین حاملگی.

اگر در هنگام شیردهی متوجه بارداری دوم خودتان شدید

اگر شما جز آن دسته از زنانی هستید که به فرزند خود تا رسیدن به سن 2 سالگی شیر میدهید و یک دفعه متوجه باردار شدن خود شدید نترسید و نگران نشوید.

ممکن بسیاری از مادران یا مادربزرگ ها به شما بگویند که شما در حین بارداری نمی توانید شیر بدهید. برخی از پزشکان همچنین معتقدند که شیر دادن مادر به فرزند اولی در طی بارداری می تواند تغییرات سقط جنین را افزایش دهد،ولی به این هشدارها توجه نکنید.شما می توانید اولین فرزند خود را با شیر مادر تغذیه کنید،اگر بارداری سالمی داشتید.

بیشتر بخوانید؛آی یو آی چیست

ولی اگر شرایط زیر را داشتید باید به پزشک و مامای خود مراجعه و به نیحت آنها گوش دهید:

یک بارداری خطرناک به دلیل سن یا اختلالات حاملگی داشته باشید.
اگر شما دوقلو انتظار دارید.
اگر خونریزی رحمی داشته باشید.

نتیجه گیری

بارداری دوم تجربه بسیار عالی می تواند باشد،زیرا باید یک پیوند سالم با اولین فرزند خود بسازید در حالی که منتظر ورود نوزاد دوم هستید.

اطمینان حاصل کنید که تا آنجا که ممکن است آرام باشید،زیرا کودک شما نیاز به احساس آرامش دارد. این حاملگی جدید ممکن است شما را کمی بیشتر از اولی خسته کند.ولی شنا الان مادر قدرتمندی هستید

فقط مطمئن شوید که از حاملگی جدید خود لذت میبرید.خودتان را برای مادری دو فرزند دلبندتان آماده سازید.

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.