ارزانترین جایگزین گوشت قرمز

با جایگزین های ارزان گوشت قرمز آشنا شوید

موجی که طرفداران گیاهخواری یا به عبارت دیگر مخالفان مصرف گوشت قرمز در سال‌ های اخیر ایجاد کرده‌ اند، بسیاری را به فکر پیدا کردن جایگزین‌ های مناسب برای گوشتی که در سفره ایرانی جایگاه ویژه‌ ای برای خود دست‌ و پا کرده انداخته است.

محققان می‌ گویند افرادی که بیش از سه وعده در هفته غذای گوشتی می‌ خورند با جانشان بازی می‌ کند و گیاهخواران می‌ گویند اگر سبزیجات برگ‌ سبز و سویا را به رژیم غذایی‌ تان وارد کنید، می‌ توانید چند سال بیشتر و البته سالم‌ تر زندگی کنید.

برخی پژوهشگران معتقدند قارچ را می‌ توان دارویی برای جلوگیری از بیماری‌ های قلبی و تصلب شرایین به شمار آورد و نیاسین موجود در این گیاه به سلامت مصرف‌ کنندگانش خدمت بزرگی می‌ کند. از نظر آن‌ ها سلنیومی که در قارچ سفید وجود دارد، از سرطان پروستات پیشگیری می‌ کند.

از آنجا که با توجه به پژوهش‌ های انجام‌ شده، سطوح پایین سلنیوم در بدن آقایان احتمال دچار شدنشان به سرطان پروستات را 4 تا 5 برابر بالا می‌ برد، محققان می‌ گویند با مصرف بیشتر قارچ می‌ توان شمار مبتلایان به این بیماری شایع را پایین آورد. محققان ژاپنی معتقدند قارچ در تقویت سیستم ایمنی بدن معجزه می‌ کند و به خاطر میزان زیاد اسید گلوتامیکی که در این گیاه وجود دارد، در مبارزه با عفونت‌ ها نقش بزرگی می‌ تواند ایفا کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.