خواص حبوبات

حبوبات،واکسنی برای سرطان سینه

آمارها نشان می‌ دهند از هر چهار زن ایرانی یکی گرفتار سرطان سینه می‌ شود. گرچه هنوز پژوهشگران نمی‌ دانند این سرطان دقیقا به چه دلیل در سال‌ های اخیر شایع شده، اما بررسی‌ ها ثابت کرده که مصرف برخی مواد غذایی می‌ تواند خطر دچار شدن به آن را کمتر کند. محققان معتقدند اگر در رژیم غذایی‌ تان سهم بیشتری به پروتئین‌ های گیاهی اختصاص دهید، آسیب‌پذیری‌ تان در برابر این بیماری پایین می‌ آید.

از نظر آن‌ ها اگر در سال‌ های نوجوانی سراغ این پروتئین‌ ها رفته باشید، احتمال ابتلایتان به بیماری‌ های خوش‌خیم پستانی پایین می‌ آید. بررسی‌ ها نشان می‌ دهد دخترهای جوانی که کره بادام‌ زمینی، آجیل و حبوباتی مثل لوبیا، عدس و سویا را مصرف می‌کنند کمتر احتمال دارد که دچار سرطان سینه شوند.

از نظر محققان مصرف فراوان ذرت هم در سنین نوجوانی خطر دچار شدن به این سرطان را در 30 سالگی پایین می‌ آورد. اگر کار از کار گذشته و سنتان از 30 بالاتر رفته، باز هم نا امید نشوید. هنوز هم می‌ توانید با اصلاح رژیم غذایی و سبک زندگی‌ تان سرطان را دور بزنید و البته با انتخاب رژیم غذایی مناسب برای فرزندانتان، می‌ توانید نسل سالمی را به اجتماع هدیه کنید.

منبع

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.