خرید تخت خواب

تخت مناسب؛ خواب راحت
بعد از یک روز کاری خسته کننده همه ما به دنبال یک خواب راحت شبانه هستیم. تختخواب مناسب، مطمئنا در راحتی خواب ما تاثیرگذار است به همین خاطر قبل از خرید تختخواب، باید مطمئن باشیم که چه نوعی از آن برای ما مناسب است.

راحتی و مدل تخت، هر دو از فاکتورهایی است که هنگام خرید باید به آنها توجه کنید. شاید هنگام خرید از طرح و مدل یک تخت خوشتان بیاید اما به خاطر داشته باشید که مهمتر از همه اینها راحتی شماست. پس به دنبال تختی باشید که در وهله اول راحتی شما را تضمین کند، ضمن اینکه مطابق با سلیقه تان نیز باشد.

انواع تختخواب
آشنایی با انواع تخت ها به شما کمک می کند که با توجه به خواسته ها و امکاناتی که دارید، تخت دلخواه خود را انتخاب کنید.

۱- تختخواب های بادی
تغییر شیوه های زندگی در دوره معاصر، موجب تغییرات عظیمی در زمینه الگوهای مبلمان نیز شده است. تختخواب هایی که با هوا پر می شوند یکی از انواع این موارد هستند که با ضرورت های زندگی معاصر تناسب دارند و راحت و متناسب هستند. وقتی که بچه ها بزرگتر می شوند، نیاز به وسایل بیشتری پیدا می کنند و در نتیجه فضای خانه کاهش پیدا می کند.

با خرید تخت هایی که از باد پر و خالی می شوند می توانید زمانی که به آنها نیاز ندارید، هوای آنها را خالی کنید و در کمد خود نگهداری کنید. این تختخواب ها برای مسافرت یا زمانی که برایتان میهمان می آید بسیار مناسب هستند.

۲- تختخواب های طبقاتی
با خرید این نوع تخت، شما در آن واحد دارای دو یا سه تخت خواهید بود که به صورت طبقاتی روی هم قرار گرفته اند. این تخت ها بیشتر برای اتاق های کوچکی طراحی شده اندکه فضای خالی برای چند تخت را ندارند.

اینگونه تخت ها را بیشتر برای اتاق بچه ها استفاده می کنند. در خرید این نوع تخت باید به ایمنی آن توجه زیاد داشته باشید. میله های تخت ها باید به هم محکم شده باشند، همچنین تخت بالایی باید دارای حفاظ باشد تا از خطر افتادن جلوگیری کند.

۳- تختخواب های متحرک
یکی از مواقعی که مشکل کم جایی، خود را به نحو بارزی نشان می دهد، هنگامی است که شما میهمانی دارید که شب نیز پیش شما می ماند. با داشتن تخت های متحرک به راحتی این مشکل حل می شود.

این تخت ها که دور تا دور خود یک حفاظ نیز دارند را می توانید در هر جای منزل خود نصب کنید، به طوری که انگار یک اتاق اضافی در گوشه ای از پذیرایی خود ساخته اید و با رفتن میهمان نیز می توانید آن را جمع کنید و در گنجه ای بگذارید.
تخت خواب
۴- تختخواب های فلزی
در هنگام خرید تخت، توجه به نوع موادی نیز که تخت از آن ساخته شده است، اهمیت فراوانی دارد. یکی از انواعی که امروزه طرفدار زیادی دارد، تخت های فلزی است.

تخت های فلزی نسبت به انواع دیگر مقاومترند و امکان خراب شدن و ضربه دیدن آنها کمتر است، در ضمن نسبت به تخت های چوبی، ارزانترند. از آنجایی که این تخت ها سنگین هستند، اگر منزل ثابت ندارید و هر از گاهی اسباب کشی می کنید، از خرید این نوع تخت خودداری کنید.

۵- تختخواب های کاناپه ای
یکی دیگر از راه هایی که باعث صرفه جویی در فضای خانه و هزینه های مالی می شود، استفاده از کاناپه هایی است که به صورت تخت نیز درمی آیند. این کاناپه ها را در هر قسمت از منزل که می خواهید می توانیدبگذارید، هر گاه که میهمان دارید و به فضای بیشتری نیاز دارید، قسمت تخت آن را در زیر کاناپه بگذارید و از آن به عنوان کاناپه استفاده کنید.

این نوع تخت بیشتر برای اتاق های کوچک استفاده می شود، در هنگام خرید آن توجه داشته باشید که از در اتاق به راحتی داخل شود و طوری نباشد که جلوی بسته شدن در را بگیرد.

 

اندازه، شکل و مقیاس کلی تخت خواب مناسب خود را قبل از ترک خانه برای خرید بدانید و در موردش ایده داشته باشید. برای این کار یک طرح کلی از اتاق خواب بکشید و از پیش تعیین کنید که به جز تخت می‌خواهید چه چیزهایی در اتاق باشد. درازا و پهنای اتاق را به دقت اندازه بگیرید. جای پنجره‌ها، در ورودی و نیز کمدهای دیواری نیز بسیار مهم هستند. گاهی اتاق‌های خواب چنان کوچک هستند که می‌باید به فکر کاناپه‌های تخت‌شو یا تخت‌های کارسازی شده در دیوارها باشید.

• چندین بار از فروشگاه‌های مختلف دیدن کرده و سبک مورد نظر خود را تعیین کنید. مراقب باشید گزینه‌ای را انتخاب نکنید که بیش از حد غیرمرسوم و تابع مد روز باشد زیرا این نوع تخت‌ها معمولا خیلی زود از مد می‌افتند و دیگر برایتان جذابیت نخواهند داشت. گول رنگ و لعاب و زرق و برق ویترین‌های فروشگاه‌ها را نخورید. به این بیاندیشید که این تخت‌ها باید در اتاق شما جلوه داشته باشند نه در ویترین‌های طراحی شده!

• سبکی را انتخاب کنید که بیش از دیگر گزینه‌ها متناسب با سلیقه و سبک دکوراسیون اتاق خواب‌تان است و دوستش دارید. تخت شما باید خوشایند شما باشد نه میهمانان و دوستان‌تان. در این صورت تخت‌خوابی که می‌خرید می‌تواند برای زمان طولانی‌تری بماند و برایتان خسته کننده نشود.

• برای خرید تخت وقت بگذارید و از فروشگاه‌های بسیاری دیدن کنید. به یاد داشته باشید که خرید تخت آماده ارزان‌تر از تخت سفارشی است. پس تا جایی که می‌توانید به دنبال تخت دلخواهتان بگردید. هر گاه مطمئن شدید تخت‌خواب مورد نظر و مناسب برای شما پیدا نمی‌شود آن را سفارش دهید.

• انتخاب پارچه نیز مهم است. پارچه‌های متعدد و لوکسی از جنس‌های گوناگون در بازار موجود است. از آنجا که از تخت‌خواب خود به صورت روزانه و مداوم استفاده می‌کنید، باید پارچه‌ای را انتخاب کنید که در هم لطیف و زیبا، و هم بادوام باشد. رنگ و طرح پارچه را هماهنگ با رنگ و طرح دیوارها و دیگر وسیله‌های داخل اتاق خواب‌تان برگزینید. فراموش نکنید که یک تخت ارزان ولی محکم را می‌توان به آسانی با روتختی‌ها و کوسن‌های زیبا، شیک و گران‌بها نشان داد.
• لوازم جانبی تخت‌خواب خود را نیز انتخاب و خریداری کنید. بسیاری از تخت‌خواب‌های پارچه‌ای به دکمه‌ها و جزئیات کاربردی و تزئینی دیگری نیاز دارند که باید آنها را نیز تهیه کنید. میزهای عسلی و کنار تخت را نیز فراموش نکنید. مجموعه‌ای از تخت‌خواب، پارچه و لوازم جانبی مناسب و مرغوب می‌تواند ترکیبی ایده‌آل را به وجود آورد که شما از آن لذت ببرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *