خرید ریش تراش

بسیاری از آقایان استفاده از ریش تراش های برقی را به دلایل مختلفی به ریش تراش های سنتی و قدیمی ترجیح می دهند. ریش تراش های برقی در مسافرت بسیار ایده آل هستند، چون اصلاح  با آنها سریع تر از ریش تراش های دستی است و گذشته از این ماندگاری بیشتری هم دارند. بسیاری از ریش تراش های برقی جدید و امروزی نیازی به کف ندارند، و بسیاری از آنها می توانند اصلاح آسان را برای شما میسر کنند و فرقی نمی کند که صورت شما خشک و یا مرطوب باشد. این بدان معنی است که اگر روزی در اداره متوجه شدید که نیاز به اصلاح دارید، ریش تراش برقی در چنین موقعیت هایی گزینه بسیار مناسبی می تواند برای شما محسوب شود.

ریش تراش

ریش تراش برقی: دنبال چه نوع ریش تراشی بگردیم؟

ریش تراش های برقی در اندازه ها و شکل های متنوعی مانند ریش تراش های دستی و سنتی در بازار وجود دارند. مدل های معمولی این ریش تراش ها اغلب یک تیغ، یا یک سر ثابت دارند در حالی که مدل های گرانتر سر چرخشی و چندین تیغ دارند. تفاوت دیگری که ریش تراش های برقی دارند در رابطه با ویژگی های خاص و زمان اصلاح ها و فاصله بین هر اصلاح است. سعی کنید تا ریش تراش ها را در این زمینه ها با یکدیگر مقایسه کنید.

سرعت شارژ

ریش تراش های برقی با هدف حمل راحت و استفاده آسان ساخته شده اند. سرعت شارژ بالا این اطمینان را خواهد داد که قبلا از اصلاح دوباره نیازی نیست صبرکنید. در حالیکه بسیاری از افراد از ریش تراش های برقی فقط یک بار در روز استفاده می کنند، کسانی هم هستند که نیاز به استفاده مکرر دارند. اگر حفظ ظاهر در طول روز برای شما بسیار مهم است، بنابراین باید مهمترین ویژگی که در رابطه با ریش تراش های برقی مورد توجه قرار می دهید سرعت شارژ باتری ریش تراش باشد.

طول عمر باتری

در رابطه با سرعت شارژ باتری، طول مدت زمانیکه شارژ باطری دوام خواهد آورد نکته مهم دیگری است که باید به آن توجه کنید. بسیاری از ریش تراش های برقی می توانند مستقیما با اتصال به برق کار کنند اما این نوع از ریش تراش ها ممکن است حرکت را محدود کنند. اگر طول مدتی که دستگاه شما شارژ را نگه می دارد کمتر از 30 دقیقه است بهتر است نوعی از ریش تراش را انتخاب کنید که مدت زمان نگهداری شارژ بیشتری داشته باشد، اگر می خواهید اصلاح کنید و موهای اضافی خود را مرتب کنید در این صورت به ریش تراشی نیاز خواهید داشت که مدت زمان نگهداری شارژ بیشتر از 30 دقیقه داشته باشد.

ویژگی ها

همه ریش تراش های برقی کارکرد یکسان و مشابهی ندارند. بعضی از آنها با توجه به این که صورتتان مرطوب و یا خشک باشد می توانند فاصله زمانی اصلاح ها را کمتر یا بیشتر کنند. بعضی از آنها ویژگی دیگری برای مرتب کردن مو دارند. هشدار دهنده باتری برای وقتی که زمان کمتری از شارژ باتری باقی مانده یکی از ویژگی های مفید این ریش تراش ها می باشد. علاوه بر این شما نمی خواهید ریش تراش تان در وسط اصلاح، باتری خالی کند، بعضی از ماشین های اصلاح سخت تر از دستگاه های دیگر تمیز می شوند. به همین جهت باید این مورد را هم مورد توجه قرار دهید.

گارانتی

استاندارد طول مدت گارانتی دستگاه های ریش تراش حدود 2 سال است. اگر گارانتی دستگاه ریش تراش شما کوتاهتر از این زمان است، در واقعی به نوعی ریسک کرده اید. ریش تراش های برقی نوعی سرمایه گذاری برای بهداشت شخصی محسوب می شوند و معمولا این دستگاه ها به مدت 10 سال کارکرد خوبی ارائه می دهند. بهرحال، برخی از دستگاه های برقی گاهی نقص هایی دارند، و به خاطر همین نباید دستگاهی را خریداری کنید که کمتر ا ز دو سال گارانتی داشته باشند.

ریش تراش خوب ارزان نیست . شما باید انتظار پرداخت 100 تا 500 هزار تومان را برای برخی از مدلهای آن داشته باشید. شما باید معمولا هر شش ماه تا دو سال ،تیغه های آن را تعویض نمایید.

خوشبختانه برخی از مدل های ریش تراش دارای گارنتی برگشت پول 30 روزه هستند. اکثر سازندگان ریش تراش می گویند که مدتی طول می کشد تا پوست شما به یک ریش تراش خاص عادت کند. اگر شما از ژیلت به ریش تراش روی اورده اید، و یا از ریش تراش های دوار به ریش تراش های فویلی روی اورده اید، باید یک دوره سه هفته ای را طی کنید تا با اطمینان بگویید که این تغییر برای شما مناسب است یا خیر. اگر اشتباه کرده باشید می توانید ریش تراش را پس داده و مدل دیگری را امتحان نمایید.

در یک آزمایش، دو نوع ریش تراش به 16 شرکت کننده مرد داده شده است تا از آنها برای اصلاح صورت خود استفاده نمایند. آنها یک هفته از آن استفاده کرده و در انتهای هفته، کیفیت اصلاح، سر و صدا، سادگی تمیز کردن و مدت شارژ نگهداشتن آنها اندازه گیری شده است.

نوع تیغه
ریش تراش داری دو نوع تیغه برش دوار و فویلی است. هر نوع از ریش تراشها طرفدارهای خودش را دارد. برقی است جانبازان آن است. ( ما مدل های زنان را مورد آزمایش قرار نمی تازگی زیرا آنها به طور مداوم نسبتا ضعیف در آزمون انجام شده است. اما پس از آن ، هیچ دلیلی وجود ندارد که چرا زنان می توانند ریش تراشمردان استفاده نمی وجود دارد. )

ورقی (Foil)
این ریش تراش ها روی قسمت های زوایه دار صورت سر می خورند با تیغه هایی که پشت یک صفحه سوراخ دار تعبیه شده اند، صورت را اصلاح می کنند.

دوار (Rotary)
این ریش تراش ها دارای سه یا چهار تیغه شناور در بالای شان ساخته شده اند.

ویژگی های یک ریش تراش شامل موارد زیر هستند : شارژر باتری، سیستم خاموش شدن خودکار ،هشدار Low-Battery ، سیستم تسهیل تمیز کردن ، بلند کردن موی صاف شده، اصلاح خشک یا مرطوب

شارژر باتری
شارژ کامل باتری ممکن است در هر بار از 1 تا 12 ساعت طول بکشد و باید حداقل هفت روزاصلاح ارائه می کنند.

هشدار Low-Battery
نشانگر شارژ و یا نور شارژ در برخی از مدل ها به شما هشدار میدهد زمانی که باتری کم است.

قابلیت استفاده از سیم برق
برخی از مدل ها به شما اجازه کار با اتصال به برق را می دهند که هنگام اتمام شارژ به درد می خورد.

سهولت تمیز کردن
بیشتر ریش تراشها دارای یک برس تمیز کردن کوچک هستند . برخی از مدل ها را می توان با آب شستشو کرد و برخی از آنها یک سیستم تمیز کردن خودکار با مایع بهداشتی را داراست .

اصلاح خط ریش و موهای بلند
بیشتر ریش تراشها امکان اصلاح خط ریش را فراهم می آورند و با آن می تواند موهای جلو گوشها و یا دیگر موهای بلند را اصلاح نمود.

از کجا بفهمم که اصلاح خوبی داشته ام؟
پوست خود را سفت بکشید – این کار باعث می‌شود که ریش تراش نزدیک به پوست و موهای صورت قرار بگیرد.
لب بالایی خود را روی دندان های خود بکشید- این کار باعث می‌شود تا موهای زیر بینی خود را تمیز اصلاح کنید. پس از اصلاح از مرطوب کننده استفاده نمایید – می‌توانید از افترشیوهایی که خاصیت مرطوب‌کنندگی هم دارند استفاده کنید.
بطور مرتب سر و تیغه ریش‌تراش‌ها را عوض کنید. برای این که اصلاح تمیزی داشته باشید بهتر است تیغه‌های ریش‌تراش‌های فویل را هر 18 ماه و ریش‌تراش‌های دوار را هر 2 سال یک بار عوض کنید.
مزیت‌ها و معایب ریش‌تراش‌های برقی چیست؟
مزایا
طبق نظرسنجی انجام شده در خصوص سرعت ریش‌تراش‌ها در سال 2013، 67 درصد از استفاده کنندگان بیان کرده‌اند که استفاده از ریش‌تراش‌های برقی سریع‌تر از تیغ‌های اصلاح است.
در استفاده از آنها نیازی به آب و یا ژل ندارید پس لازم نیست حمام باشید (اگر چه بعضی از آنها را می‌توان در حمام هم استفاده کرد). ریش‌تراش برقی کمتر محیط اصلاح را کثیف می‌کنند.
در مسافرت‌ها می‌توانید ریش‌تراش‌های برقی را هم همراه خود حمل کنید و بعضی از این ریش‌تراش‌ها تا دو هفته هم شارژ را حفظ می‌کنند، که برای تعطیلات و سفرهای کاری بسیار مناسب هستند.
معایب
ریش‌تراش‌های برقی گران هستند. همچنین تیغه‌های ریش‌تراش‌ها باید هر دو سال یک بار تعویض شوند.
بسیاری از افرد نمی توانند به خوبی تیغه‌های اصلاح را تمیز کنند. همچنین بسیاری از شما معتقدید که تیغ‌های اصلاح تمیز‌تر از ریش‌تراش‌های برقی اصلاح می‌کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.