خطرات کار کردن در هوای گرم

کارگرانی که در گرما کار می‌ کنند بخوانند

بالا رفتن دمای هوا می‌ تواند بدن ما را دستخوش تغییرات بسیاری کند. این تغییرات همیشه جسمی نیستند؛ هوای گرم روان ما را هم تحت تاثیر قرار می‌ دهد. بدن ما در مواجهه با گرما به شیوه‌ های مختلفی واکنش نشان می‌ دهد. تغییرات تنفسی، تعریق، تغییر در جریان خون و… می‌ تواند برخی از واکنش‌ های ظاهری بدن به هوای گرم باشد و اگر شما هم مجبورید در محیطی کار کنید که دمای هوایش گرم‌ تر از تحملتان است، به این نکات توجه کنید.

خودتان را وزن کنید

افرادی که وزن متفاوتی دارند به شکل متفاوتی با محیط کنار می‌ آیند.
افراد چاق یا کسانی که به خاطر مشکلات هورمونی و غدد در حالت عادی هم احساس گرما می‌ کنند و از تعریق شدید رنج می‌ برند، بیشتر از گرما آسیب می‌ بینند. گرما برای همه سخت است اما محول کردن کارهای پرتحرک و سخت به افراد چاق، آن هم در گرم‌ ترین نقاط، می‌ تواند به آن‌ ها آسیب بزند و با بیمار شدنشان سرعت انجام کار را تحت تاثیر قرار دهد.

خنک بپوشید

لباس‌ های خنک و کم‌ وزن بپوشید. سعی کنید لباس‌ هایی از الیاف طبیعی انتخاب کنید تا تعرقتان را بیشتر نکند. استفاده از کلاه‌ های آفتابی نخی یا کتان هم می‌ تواند کمی از آفتاب‌ خوردگی سر و صورتتان جلوگیری کند.

خنک بنوشید

برای توصیف آدم‌ هایی که به خاطر شرایط نامناسب کاری دچار کم‌ آبی بدن شده‌ اند تنها می‌ توان از سه واژه استفاده کرد: خیس، رنگ‌ پریده و خسته. این اختلال نشانه‌ هایی دارد چون تعریق، بی‌ انرژی شدن و خستگی بیش از حد، حالت تهوع، بالا رفتن دمای بدن و رنگ‌ پریدگی. برای برطرف کردن این مشکل تنها باید در هوای خنک دقایقی استراحت کرد و نوشیدنی‌ های خنک بدون کافئین مصرف کرد.

بهترین پیشنهاد برای کاهش آسیب‌ های گرما آب خنک است اما نوشیدن آب بسیار سرد در لیوانی که از یخ پرشده را فراموش کنید، چون نه‌ تنها به کاهش عطش شما کمک زیادی نمی‌ کند، بلکه به سلامتتان هم آسیب می‌ زند.

گذشته از این، نوشیدن آب فقط زمانی که احساس تشنگی می‌ک نید برایتان لازم نیست، بلکه هنگامی که به کارهای سخت و پرتحرک در هوای گرم مشغول هستید بیشتر به آن نیاز دارید. اگر افراد طبیعی در تابستان به حدود 12 لیوان آب احتیاج دارند، بدن کسانی که فعالیت بدنی بیشتری دارند و در محیط گرم‌ تری هستند قطعا به میزانی بیشتر محتاج است.

صبور باشید

تازه‌ وارد ها به زمانی برای سازگار کردن شرایط بدنی و روانی خود با شرایط تازه آب و هوایی احتیاج دارند. اگر شما از محیطی با اقلیم متفاوت، که هوای خنک‌ تری داشته، به محیطی جدید آمده‌ اید، بین 5 تا 7 روز زمان برای سازگار شدن با شرایط تازه احتیاج دارید. در ماه اول شما تا حدود 50 درصد با شرایط کنار آمده‌ اید و تا حدود یک ماه و نیم بعد از آغاز کارتان با اوضاع سازگار می‌ شوید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.