خواص آلوئه‌ ورا برای موها

با آلوئه‌ ورا درمانی موهایتان را سر پا نگه دارید

این روزها از کنار هر عطاری که رد شوید، برگ‌ های آلوئه‌ ورا به چشمتان می‌ خورد و با هزینه‌ ای اندک می‌ توانید چند عدد از آن‌ ها را به خانه بیاورید.درحالی که خوردن آلوئه‌ ورا و خوراکی‌ های تهیه‌ شده با آن کلسترول را کاهش می‌ دهد، دیابت را کنترل می‌ کند و فشار خون را پایین می‌ آورد، بررسی‌ ها نشان می‌ دهد که آلوئه‌ ورا دوست‌ ها کمتر دچار درد مفاصل می‌ شوند، دستگاه گوارش سالم‌ تری دارند، کارشان به دندان‌ پزشکی نمی‌ افتد و دیرتر پیر می‌ شوند.

خواص آلوئه ورا

آلوئه‌ ورایی که خیلی‌ ها هنوز آن را به خانه‌ شان وارد نکرده‌ اند، یک ضد آفتاب طبیعی است و به درمان آفتاب‌ سوختگی و زخم‌ ها کمک می‌ کند و از پس از بین بردن اگزما و تسکین درد و سوزش ناشی از گزیدگی حشرات هم برمی‌ آید. اما خواص این گیاه همه‌ کاره به اینجا محدود نمی‌ شود.

آلوئه‌ ورا دوست‌ ها کمتر گرفتار شوره سر می‌ شوند و موهایشان هم همیشه زنده و شاداب است.
این گیاه می‌ تواند میزان چربی مو را تنظیم کند، به ریزش موهایتان پایان دهد و به موهایی که خشک و آسیب‌ دیده هستند آب‌ رسانی کند. برای تهیه یک ماسک جوان‌ کننده آلوئه‌ ورا در خانه، می‌ توانید با برش زدن سر و گوشه‌ های تیغ‌ دار آلوئه‌ ورا، و بعد برداشتن پوست روی آن، ژل را از وسط آلوئه‌ ورا استخراج کنید.

می‌ توانید این ژل را در مخلوط‌ کن بریزید و یک لیموی تازه را پوست بگیرید و به آن اضافه کنید و به مدت یک دقیقه آن‌ ها را با هم مخلوط کنید. اگر این ماسک 10-15 دقیقه روی پوستتان بماند به سلامت و زیبایی پوستتان کمک زیادی می‌ کند.

ژل خالص آلوئه‌ ورا را هم می‌ توانید روی موها و زمینه سرتان بگذارید و با کمکش به موهای آسیب‌ دیده‌ تان جان بدهید. یادتان نرود که برای از بین بردن آسیب‌ دیدگی‌ های مو و کم کردن ریزش موهایتان همیشه نیاز به استفاده از داروهای گران‌ قیمت ندارید و گاهی می‌ توانید در خانه به‌ سادگی یک ماسک نجات‌ دهنده درست کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.