خواص بی نظیر خیار

خیار،سلطان سبزیجات (آشنایی با خواص بی نظیرش)

بله! همین خیاری که در ظرف میوه به آن جا نمی‌ دهید این همه خاصیت دارد،این روزها دیگر خیار آنقدرها بی‌قیمت نیست؛ اما اغلب آدم‌ها هنوز هم فراموش می‌ کنند این سلطان سبزیجات را در ظرف میوه‌ شان جا دهند. شاید باور نکنید که خیار سبز رنگ خوش عطر و بو، نه‌ تنها به پوست و مویتان جان می‌ دهد، بلکه هزار و یک بیماری را هم از شما دور می‌ کند.

انرژی‌ زای طبیعی

به جای اینکه با مصرف نوشابه‌ های انرژی‌ زا به سلامتتان آسیب بزنید، در روزهای خستگی با خیار به بدنتان انرژی تزریق کنید. خیار سرشار از ویتامین B و کربو هیدرات است و خیلی زود انرژی ازدست‌ رفته را به بدنتان برمی‌ گرداند. به همین دلیل این گیاه می‌ تواند یک میان‌ وعده سالم و کامل و البته کم‌ کالری به حساب بیاید.

داروی فشار خون

منگنز، پتاسیم و فیبری که در خیار انباشته شده، فشار خون را تنظیم می‌ کند و نمی‌ گذارد این بیماری سراغتان بیاید. اگر کار از کار گذشته و به فشارخون بالا دچار شده‌ اید باز هم نا امید نشوید. خیار می‌ تواند مشکل شما را کنترل کند و حالتان را بهتر کند.

مسکن سبز رنگ

اگر سردرد کلافه‌ تان کرده، چند خیار میل کنید. ویتامین B موجود در خیار می‌ تواند همه چیز را در بدنتان به تعادل برساند و نگذارد که به خاطر سردردهای مداوم کلافه شوید.

خوش‌ بو کننده دهان

بوی بد دهانتان را هم با خیار می‌ توانید از بین ببرید. این گیاه مثل آدامس طبیعی عمل می‌ کند. اگر یک برش از خیار را چند بار با زبان خود به سقف دهانتان فشار دهید، باکتری‌ هایی که باعث بد بو شدن دهانتان شده‌اند از بین می‌ روند.

سم‌ زدا در یخچال خانه

به جای اینکه با قرص و دوا بیماری‌ هایی را که در این فصل سراغتان می‌ آیند دفع کنید، خیار درمانی کنید. خیار می‌ تواند بدن شما را پاکسازی کند و مقاومت بدن را در برابر ابتلا به بسیاری از بیماری‌ها بالا ببرد. گذشته از این، ویتامین K و کلسیم موجود در آن باعث می‌ شود که استخوان‌ های سالم‌ تر و محکم‌ تری داشته باشید.

داروی رشد مو

به جای اینکه با مصرف داروهای شیمیایی به دنبال بیشتر کردن رشد موهایتان باشید، از خیار کمک بگیرید. سیلیکون، سدیم، فسفر و کلسیم موجود در خیار به بیشتر شدن رشد موهایتان کمک می‌ کند و آب فراوانی که در آن وجود دارد هم به پوست و مویتان طراوت بیشتری می‌ دهد.

آفت‌ کش در خانه

برای اینکه آفت‌ ها به جان گیاهانتان نیفتند و پای حشره‌ های موذی به خانه‌ تان باز نشود، در چند گوشه خانه برش‌ های خیار قرار دهید. البته لازم است هر چند روز یکبار برش‌ های قدیمی را جمع کنید و خیار تازه را در گوشه و کنار خانه‌ تان قرار دهید. اما مطمئن باشید این آفت‌ کش طبیعی کمک بزرگی به سلامت گیاهانتان خواهد کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.