فواید زیتون در پوکی استخوان

خواص زیتون برای خانم‌ ها

خانم‌ هایی که سنشان از پنجاه می‌ گذرد، همیشه نگران دچار شدن به پوکی استخوان هستند. پوکی استخوان که یکی از بیماری‌ های شایع در میان خانم‌ های ایرانی است، می‌ تواند در سال‌ های بعد از میانسالی به مشکلی جدی برای خانم‌ ها تبدیل شود اما محققان می‌ گویند با کمک داروهای طبیعی می‌ توان در مقابل این بیماری هم سد کشید.

پوکی استخوان که به خاطر کاهش تراکم استخوان‌ ها و زوال سلول‌ های سازنده بافت استخوان‌ ها ایجاد می‌ شود، مشکلی نیست که به‌ راحتی درمان شود.

اما پژوهشگران ثابت کرده‌ اند کسانی که به وفور روغن‌ زیتون و زیتون مصرف می‌ کنند، نه‌ تنها کمتر به چنین مشکلی دچار می‌ شوند، بلکه به خاطر پلی‌ فنول موجود در روغن‌ زیتون در صورت داشتن پوکی استخوان، کمتر به شکستگی استخوان و عوارض ناشی از پوکی استخوان دچار می‌ شوند.

همچنین درباره مواد غذایی ایجاد کننده پوکی استخوان نیز بخوانید

اگر پیش‌ از این رابطه خوبی با زیتون نداشته‌ اید، بهتر است از امروز با این داروی طبیعی آشتی ‌کنید و آن را در رژیم غذای روزانه‌ تان بگنجانید. باور کنید هیچ‌ وقت برای جبران کردن آسیب‌ هایی که در گذشته به جسمتان رسیده، دیر نیست.

یادتان نرود که زیتون سرشار از اسیدهای چرب غیر اشباع است و در عین رساندن چنین فایده‌ ای به بدنتان از قلب و مغز شما هم در سال‌ های میانسالی و پیری محافظت خواهد کرد. فقط حواستان باشد شوری زیتون زیاد نباشد تا به خاطر مصرف این گیاه پر خاصیت دچار فشار خون بالا و عوارض ناشی از افزایش آن نشوید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.