لیمو ترش

خواص و فواید نوشیدنی لیمو و آب

لیوان نسکافه و چای را کنار بگذارید و روزتان را با یک لیوان آب هم‌ دما با اتاق، که رویش آب یک عدد لیمو را چکانده‌ اید شروع کنید. محققان می‌ گویند این دلایل برای ایمان‌ آوردن به تأثیر شگفت‌انگیز این ترکیب کافی است.

تناسب اندام

در کنار همه تلاش‌هایی که برای رسیدن به وزن ایده‌آل‌تان انجام می‌دهید، نوشیدن یک لیوان آب و آب‌لیموی تازه قبل از هر سه وعده غذایی را نیز مورد توجه قرار دهید. محققان می‌گویند با این کار نه تنها سوخت و ساز بدن‌تان را بالا می‌برید، بلکه اشتهای بالایی که باعث چاق شدن‌تان می‌شود را هم برطرف می‌کنید.

سرما نمی‌ خورید

درست است که چیزی تاپایان فصل سرما باقی نمانده، اما اگر به خاطرات سال‌های گذشته‌تان رجوع کنید، می‌بینید که در روزهای پایان سال هم سرماخوردگی و بیماری شما را رها نمی‌کرده. به همین دلیل باید از امروز تا پایان‌یافتن کامل این فصل، ترکیبی که به شما معرفی کردیم را میل کنید تا سیستم ایمنی بدنتان تقویت شود و کمتر بیمار شوید.

سوء هاضمه نمی‌ گیرید

مصرف این ترکیب به ترشح اسیدهایی در معده که به هضم غذا کمک می‌کنند منجر می‌شود. اگر از سوء هاضمه رنج می‌برید و غذایی که میل می‌کنید دیر هضم می‌شود، حتماً سراغش بروید.

سرطان و بیماری قلبی نمی‌گیرید

آنتی‌اکسیدان‌های موجود در آب لیموی تازه و ویتامین C فراوان آن، مانع ابتلایتان به بیماری‌هایی چون سرطان و مشکلات قلبی می‌شود. به عقیده محققان مصرف مداوم همین ترکیب می‌تواند خیلی‌ها را از خطر مرگ زودرس نجات دهد.

نمی‌ گذارد بدنتان کم‌ آب شود

مصرف چنین ترکیبی تنها در روزهای سرد و آلوده به ویروس آنفلوآنزا توصیه نمی‌شود. از نظر محققان با نوشیدن آن در روزهای گرم سال، بدنتان را از خطر کم‌آب شدن نجات می‌دهید. پس حتماً هر روز سراغش بروید.

جوان می‌ مانید

شاید بتوان ترکیب آب و آب‌ لیموی تازه را نوعی اکسیر جوانی دانست که می‌تواند نیاز شما به انجام جراحی‌ها و اقدامات جوان‌سازی را به تأخیر بیندازد. محققان می‌گویند کسانی که هر روز سراغ این معجون می‌روند، دیرتر پیر می‌شوند.

پتاسیم بدنتان تأمین می‌ شود

اگر به اندازه کافی پتاسیم مصرف کنید، عضلات و استخوان‌های‌تان سالم می‌مانند و سیستم عصبی‌تان ترمیم می‌شود. پس بخاطر سلامت سیستم عصبی و تقویت عضلات‌تان سراغش بروید.

روده، کبد و کبدتان سالم می‌ ماند

انگار تک‌تک اجزای بدنتان برای سالم‌ماندن به کمک آبلیموی تازه نیاز دارند. از نظر محققان این ترکیب می‌تواند سلامت روده و کبدتان را هم حفظ کند. گذشته از این، محققان می‌گویند مصرف این نوشیدنی، از ایجاد سنگ‌کلیه جلوگیری می‌کند و داروهای مناسبی برای کسانی که همیشه با این مشکل درگیر هستند به شمار می‌رود.

دهانتان بو نمی‌ گیرد

اگر اضطراب بو گرفتن دهان همیشه با شماست، آب و آب‌لیموی تازه را هر روز مصرف کنید و خیالتان را برای همیشه از این بابت راحت کنید. محققان می‌گویند این ترکیب از ایجاد باکتری‌های مضری که دهان را بد بو می‌کنند جلوگیری می‌کند.