مواد غذایی جوان کننده

با این مواد غذایی 10 سال جوان تر به نظر برسید

یر شدن روندی طبیعی است که حداقل تا امروز هیچ راهی برای اجتناب از آن شناخته نشده است. با این حال در طبیعت میتوانید مواد غذایی مختلفی را پیدا کنید که خوردنشان شما را چند سال جوانتر از آنچه که واقعا هستید، نشان میدهد.

روغن زیتون بکر

روغن زیتون بکر تقریبا یکی از سالمترین مواد غذایی روی کره زمین است. مطالعات نشان میدهد مصرف این روغن میتواند به پیشگیری از بسیاری از بیماریهای مرتبط با افزایش سن کمک کند.

مصرف روغن زیتون علاوه بر کاهش فشارخون، کاهش خطر ابتلا به بیماریهای قلبی عروقی و پیشگیری از نشانگان متابولیک و حتی بعضی سرطانها، میتواند پوست شما را هم جوانتر کند.

مطالعات انسانی و حیوانی نشان داده روغن زیتون آثار ضد التهابی قوی دارد و خطر آسیب های پوستی ناشی از تماس با نور خورشید را کاهش میدهد.

تقریبا 73 درصد از روغن زیتون متشکل از روغن های غیراشباع است که به بهبود خاصیت کشسانی پوست و سفت شدن آن کمک میکند.

چای سبز

چای سبز یک آنتی اکسیدان قوی است که مانع بروز آسیب های ناشی از وجود رادیکالهای آزاد میشود.رادیکالهای آزاد، مولکولهای ناپایداری هستند که در فرایند متابولیسم و در پاسخ به استرس به وجود می آیند و آنتی اکسیدانها با تغییر در ساختار رادیکالهای آزاد، اثر مخرب آنها را خنثی میکنند.

چای سبز سرشار از آنتی اکسیدانی به نام پلیفنول است که از کلاژن پروتئین اصلی پوست حفاظت میکند بنابراین مصرف چای سبز میتواند از پوست شما در برابر آثار پیری مراقبت کند.

ماهی های پرچرب

ماهی پرچرب یک غذای ضد پیری واقعی است. امگا 3 موجود در ماهی های پرچرب، اثر ضد التهابی قوی دارند و از آثار مخرب اشعه آفتاب بر پوست پیشگیری میکنند.

سالمون یکی از محبوبترین ماهی های پرچرب است که علاو بر امگا 3 حاوی آنتی اکسیدانی به نام «آستاکسانتین» از خانواده کارتنوئیدهاست که باعث میشود پوست جوانتر به نظر برسد.

تحقیقات نشان میدهد آستاکسانتین یکی از قویترین آنتی اکسیدان ها در طبیعت است که به آن «پادشاه کاروتنوئیدها» لقب داده اند. توانایی آستاکسانتین برای مبارزه با رادیکالهای آزاد ۶ هزار برابر بیشتر از ویتامین C است 55۰ برابر بالاتر از ویتامین E و ۴۰ برابر بیشتر از بتاکاروتن.

بعضی از بهترین منابع آستاکسانتین شامل ماهی سالمون وحشی، کریل (سخت پوستی شبیه میگو)، جلبک، ماهی قزلآلا، خرچنگ و میگو هستند.

البته اگر شما هم جزو افرادی هستید که ماهی نمیخورند، نگران نشوید زیرا آستاکسانتین به شکل مکمل طبیعی نیز موجود است. این مکملها از جلبکهای غنی از آستاکسانتین تهیه میشوند و به شکل کپسول درمیآیند تا ما به راحتی از آن استفاده کنیم و از مزایایشان بهره مند شویم.

شکلات تیره

اگر میخواهید از فواید شکلاتهای تیره برای پوست مطمئن شوید، باید بدانید آنتی اکسیدان های موجود در این شکلاتها از میزان آنتی اکسیدانی که در بلوبری یا کرنبری وجود دارد هم بالاتر است.

شکلات های تیره فشارخون را پایین میآورند، مقاومت سلولهای بدن در برابر انسولین را کم و به افزایش خاصیت کشسانی عروق کمک میکنند.

آنتی اکسیدان موجود در شکلاتهای تیره از نوع فلاونول است و از پوست در برابر رادیکالهای آزاد و آثار مخرب نور خورشید مراقبت میکند.

در مطالعه ای مشخص شده، شکلات تیره با مقدار فلاونول بالا مدتی را که افراد پیش از قرمز شدن پوست میتوانند زیر آفتاب بمانند، دو برابر میکند.

در ضمن یادتان باشد هرچقدر میزان کاکائو بیشتر باشد؛ یعنی آنتی اکسیدان موجود در شکلات شما بالاتر است. پس وقتی میخواهید شکلات تلخ بخرید، انواع 7۰ درصد و بالاتر را در اولویت قرار دهید.

تخم کتان

تخم کتان حاوی لیگنان است که میتواند کلسترول و قند خون را پایین بیاورد و خطر ابتلا به سرطان پستان و پروستات را کاهش دهد. علاوه بر این، تخم کتان حاوی اسید چرب امگا 3 است که آثار سن بر پوست را کمتر میکند.

نتایج مطالعه ای نشان میدهد زنانی که 12 هفته تخم کتان مصرف کردهاند، هم پوست صاف تری دارند و هم میزان رطوبت پوستشان افزایش یافته است.

انار

اگر چای سبز خوب است، انار از آن هم بهتر است! نتایج مطالعات نشان داده فعالیت آنتیاکسیدانی انار حتی از چای سبز هم بالاتر است. انار التهاب را کم میکند و جالب اینکه در یک مطالعه مشخص شده، بخشهای مختلف انار با هم کار میکنند و باعث افزایش تولید کلاژن و ترمیم بخشهای آسیب دیده پوست میشوند.

آووکادو

آووکادو، هم میوه دوستدار قلب است و هم سرشار از انواع ویتامینها و مواد معدنی که مثل یک پرستار مهربان از پوست مراقبت میکنند.

در آووکادو ترکیبات منحصر به فردی به نام الکلهای چرب پلی هیدروکسیلات وجود دارد که با التهاب میجنگند و از سلولهای پوست در برابر آثار مخرب نور خورشید و تخریب دیانای سلول محافظت میکنند.

آووکادو همچنین سرشار از چربی های غیراشباع و آنتی اکسیدان های لوتئین و گزانتین است که آثار مثبت این میوه بر پوست را چند برابر میکند.

همچنین با غذاهای تقویت کننده مغز آشنا شوید

منبع

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *