ترمیم پوست با روش های خانگی

داروهای طبیعی برای ترمیم پوست آسیب دیده

کار زیاد و به‌ ویژه کار در شیفت شب می‌ تواند پوست را خشک، پیر و آسیب‌ دیده کند. اما اگر سراغ برخی از خوراکی‌ ها بروید، تا اندازه زیادی می‌ توانید آسیب‌ دیدگی‌ های پوست را جبران کنید. این خوراکی‌ های سرشار از ویتامین، که به کلاژن‌ سازی و حفظ خاصیت الاستیک پوست کمک می‌ کنند، نمی‌ گذارند پای پیری زودرس به چهره شما کشیده شود و طراوت پوستتان را حتی در هفته‌ های پرکار حفظ می‌ کنند.

پوستتان تیره شده؟

کلم بخورید
کلم‌ پیچ مثل دیگر هم‌خانواده‌ هایش سرشار از آنتی‌ اکسیدان‌ ها، ویتامین‌ های A و C، فیبر و کلسیم است اما تنها به این دلایل نیست که باید آن را مصرف کنید. بتاکاروتن فراوانی که در این کلم وجود دارد، باعث درخشان شدن پوست می‌ شود و کدری را از پوست شما می‌ گیرد.

جوش‌ جوشی شده‌اید؟

جعفری بخورید
از آنجا که جعفری دوست‌ داشتنی به دفع سموم بدن کمک می‌ کند، می‌ تواند به طور غیر مستقیم باعث درخشان شدن پوست شود. برای پاکسازی پوست نباید سراغ داروهای موضعی بروید. آسیب‌ های پوستی گاهی به دلیل تجمع سموم در بدن رخ می‌ دهند و جعفری می‌ تواند به‌ خوبی این سموم را از بدن شما بیرون کند. البته گشنیز که معمولا در غذاها همراه جعفری به کار می‌ رود هم در حفظ سلامت پوست می‌ تواند نقش موثری بازی کند.

جای جوش دارید؟

انار بخورید
برای اینکه پوستتان بهتر کلاژن‌ سازی کند و در برابر رادیکال‌ های آزاد هم مصون بماند، باید انار بیشتری مصرف کنید. دانه‌ های انار پوست را شفاف و زیبا می‌ کنند، اما دلیلی ندارد پوست این میوه را دور بریزید. محققان می‌ گویند پوست انار در درمان زخم‌ ها و بازسازی بافت پوست می‌ تواند موثر عمل کند.

قارچ زده‌ اید؟

روغن نارگیل بخرید
اگر پاهایتان به خاطر ساعت‌ ها در کفش ماندن قارچ زده‌ اند و یا اینکه به خاطر سروکار داشتن با مواد خاصی دچار قارچ‌ های پوستی شده‌ اید، از روغن نارگیل کمک بگیرید. با ضماد کردن این روغن روی پوست قارچ‌ زده‌ تان می‌ توانید آسیب‌ ها را بی‌ نیاز از داروهای شیمیایی گران‌ قیمت از بین ببرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.