غذاهای ضد سرطان

داروهای طبیعی برای پیشگیری از سرطان

هنوز محققان و متخصصان داخلی در مورد اینکه سونامی سرطان به ایران هجوم آورده یا نه با هم اتفاق نظر ندارند، اما حتی اگر به نظرهای آن‌ ها تکیه نکنیم، می‌ بینیم که این روزها بیشتر از قبل نام سرطان را می‌ شنویم و در هر خانواده‌ ای رد پایی از آن را می‌بینیم.

نمی‌ دانیم آلودگی هوا آمار سرطان را بالا برده یا این گناه بر گردن بیشتر شدن میل ما به استفاده از غذاهای آماده است، اما این را می‌ دانیم که هنوز هم رعایت رژیم غذایی مناسب، انتخاب سبک زندگی درست و پناه بردن به داروهای طبیعی یکی از بهترین راه‌ های پیشگیری از ابتلا به سرطان است. هر چند تنها راه نیست…

فرار از سرطان معده با سیر

اگر در خانواده‌ تان سابقه ابتلا به سرطان‌ های گوارشی مثل سرطان معده وجود دارد، هر روز در طبخ غذاهایتان از سیر استفاده کنید. محققان بارها و بارها ثابت کرده‌ اند که سیر یکی از قوی‌ ترین ضد سرطان‌ های طبیعی است و می‌ تواند جلوی ابتلا به بسیاری از سرطان‌ ها ازجمله معده، مری و حتی روده بزرگ را بگیرد.

گذشته از این، عطر و بوی سیر می‌ تواند میل شما را به غذا بیشتر کند و باعث شود که از وعده غذایی‌ تان لذت بیشتری ببرید.

فرار از سرطان پروستات با گوجه‌ فرنگی

مردهایی که نگران گرفتار شدن در موج ابتلا به سرطان پروستات هستند، می‌ توانند سراغ گوجه‌ فرنگی بروند. بررسی‌ ها نشان می‌ دهد گوجه‌ فرنگی دوست‌ داشتنی که البته در زمستان به‌ سختی گیر می‌ آید، یکی از داروهای ضد سرطان‌ های مردانه است.

سرطان پروستات یکی از بیماری‌ هایی است که تاثیر مصرف گوجه‌ فرنگی در پیشگیری از ابتلای به آن ثابت شده است.

همچنین درباره رژیم غذایی ضد سرطان روده بخوانید

فرار از سرطان با کلم

انواع کلم‌‌ ها گیاهانی همه‌ فن‌حریف هستند که به طور کلی می‌ توانند در مبارزه با انواع سرطان موثر عمل کنند. اگر به بیماری‌ هایی مثل گواتر مبتلا نیستید، با خیال راحت می‌ توانید هر روز کلم بخورید و مطمئن باشید که با قدرتی که در مبارزه با رادیکال‌ های آزاد دارد، می‌ تواند شما را در برابر انواع سرطان محافظت کند. البته گذشته از کلم‌ ها، گیاهانی مثل شلغم هم می‌ توانند نقش موثری در کاهش احتمال ابتلا به سرطان داشته باشند.

فرار از همه سرطان‌ ها با نان سنگک

اگر سنگکی محله‌ تان از آرد سبوس‌ دار استفاده می‌ کند، از این به بعد نانی جز سنگک نخورید. محققان می‌ گویند نان‌ های سبوس‌ دار و به طور کلی غلات سبوس‌ دار ضد سرطان هستند و به خاطر فیبر و آنتی‌ اکسیدان فراوانی که دارند از ابتلا به انواع سرطان جلوگیری می‌ کنند.

گذشته از غلات سبوس‌ دار، سویا هم یک ضد سرطان طبیعی و جایگزین بسیار مناسبی برای گوشت است. یادتان نرود که گوشت‌ های قرمز در بیشتر شدن احتمال ابتلا به سرطان نقش دارند.

فرار از سرطان پوست با توت

از زمانی که فصل آمدن توت به بازار شروع می‌شود، به خودتان قول بدهید که هر روز یک مشت از انواع توت را میل کنید. محققان می‌ گویند توت‌ ها نه‌ تنها ضد سرطان پوست هستند، بلکه از ابتلا به سرطا ن‌های دیگری مثل مری، روده بزرگ و حتی دهان پیشگیری می‌ کنند. توت‌ ها سرشار از آنتی‌ اکسیدان هستند و به‌ ویژه آن‌هایی که رنگ تیره‌ تری دارند، در مبارزه با سرطان نقش مهمی را ایفا می‌ کنند.

فرار از سرطان روده با لوبیا

از نفاخ بودن لوبیا نترسید و پس از یک روز خیس کردن، از آن استفاده کنید. محققان می‌ گویند اگر لوبیا را بیشتر به رژیم غذایی‌ تان راه دهید، احتمال اینکه به سرطان روده دچار شوید پایین می‌ آید. از نظر آن‌ ها لوبیا نه‌ تنها می‌ تواند از سرطان روده پیشگیری کند، بلکه حتی بعد از ابتلا به آن‌ هم از پس متوقف کردن رشد سلول‌ های سرطانی برمی‌ آید.

لوبیا که سرشار از پروتئین است می‌ تواند جایگزین خوبی برای گوشت قرمز به حساب بیاید. پس اگر پزشکان به شما توصیه کرده‌ اند که کمتر گوشت قرمز مصرف کنید، می‌ توانید با بیشتر کردن سهم لوبیا در رژیم غذایی‌ تان مانع ایجاد کمبود در بدنتان شوید.

فرار از سرطان ریه با چای

مردهایی که سابقه خانوادگی ابتلا به سرطان ریه داشته‌ اند، همیشه از دچار شدن به این بیماری می‌ ترسند اما محققان می‌ گویند این آقایان با مصرف چای می‌ توانند خطر دچار شدن به این سرطان را تا اندازه زیادی پایین بیاورند. با توجه به پژوهش‌ های انجام‌ شده، چای احتمال ابتلا به سرطان‌ های پوست، ریه و کبد را پایین می‌ آورد.

محققان می‌ گویند چای سبز هم خاصیت ضد سرطانی قوی دارد و اگر آن را به اندازه دو فنجان در روز مصرف کنید، به خاطر آنتی‌ اکسیدان‌ های فراوانش بعید است که سرطان بگیرید.

فرار از همه سرطان‌ ها با زردچوبه

اگر به دنبال یک ادویه سرشار از آنتی‌ اکسیدان و همه‌ فن‌ حریف می‌ گردید، سراغ زردچوبه بروید. این ادویه محبوب که ایرانی‌ ها از آن در بسیاری از غذاهایشان استفاده می‌ کنند، ترکیبات ضد سرطان دارد و بیشتر از بسیاری از داروهای طبیعی دیگر در مبارزه با سرطان موفق عمل می‌ کند.

زردچوبه نمی‌ گذارد پای تومورهای سرطانی به بدنتان باز شود و حتی اگر ژن‌ هایتان شما را با احتمال ابتلا به این بیماری مهلک روبرو کند، زردچوبه می‌ تواند خطر سرطانی شدنتان را به‌ مراتب کمتر کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.