5 درمان‌ خانگی و گیاهی برای رفع خشکی لب‌ ها

پوست لب با تمام قسمت‌های بدن متفاوت است. نازکی پوست لب‌ها باعث می‌شود رگ‌های خونی زیر آن به خوبی مشهود باشد و در نتیجه لب‌ها قرمز به نظر می‌آیند.

در این قسمت غدد چربی که به عنوان مانعی برای خشک شدن عمل می‌کند وجود ندارد و به همین دلیل، لب‌ها بیشتر در معرض خشک شدن قرار دارند.

هوای سرد، هوای خشک، گرمایش داخلی، مواجهه با مواد شیمیایی و مصرف برخی داروها از جمله دیگر عواملی هستند که می توانند خشکی لب ها را به همراه داشته باشند همچنین برخی عادات و انتخاب های ما می توانند شرایط را وخیم‌تر سازند.با راهکارهای زیر می توانید از شر خشکی لب رهای یابید.

ترکیب روغن درخت چای و روغن‌ های گیاهی

درمان ترک لب با روغن گیاهی
روغن درخت چای، یکی از روغن‌های در دسترس است که شما می‌توانید 1 یا 2 قطره از آن را با حدود 4 تا 5 قطره از روغن نارگیل یا روغن زیتون یا روغن بادام ترکیب کنید و این ترکیب را شب‌ها قبل از خواب با کمک انگشت سبابه یا گوش‌پاک‌کن روی لب‌ها بزنید. این کار شدیدا باعث نرمی و لطافت پوست لب و همچنین بازسازی قسمت‌های خشک و پوسته‌پوسته‌شده لب‌ها در صبح روز بعد خواهد شد.

ترکیب عسل و وازلین

درمان خشکی لب با وازلین و عسل
ترکیب عسل و وازلین، ماسکی بسیار عالی برای لب‌ها درست می‌کند و باعث رفع خشکی و ترک‌خوردگی پوست لب می‌شود. برای این کار باید ابتدا یک لایه عسل روی لب‌ها بزنید، سپس یک لایه وازلین روی عسل قرار دهید و بگذارید این ماسک حدود 15 دقیقه روی لب‌ها باقی بماند. درنهایت، این ترکیب را با پنبه از روی لب‌ها پاک کنید. اگر بتوانید روزی یک مرتبه این کار را انجام دهید، در پایان هفته نتیجه بسیار مطلوبی خواهید گرفت.

مطلب مشابه:خشکی لب و علت و نشانه

ترکیب گلاب و شیر

درمان خشکی لب با گلاب
برای آماده کردن ماسک گلاب و شیر، شما باید 5 تا 6 قطره گلاب را در حدود یک‌چهارم فنجان شیر خنک حل کنید و این ترکیب را به‌مدت 20 دقیقه روی لب‌ها قرار دهید. هر 2 تا 3 دقیقه یکبار مقداری از ماسک مایع را دوباره روی لب‌ها قرار دهید و پس از 20 دقیقه این ترکیب را با آب کاملا خنک از روی لب‌ها بشویید.

فواید ژل آلوئه‌ ورا در درمان ترک خوردگی لب
یکی از ساده‌ترین کارها برای درمان خشکی یا ترک پوست لب برای آنهایی که به ژل آلوئه‌ورا حساسیت ندارند، این است که روزانه به‌مدت 20 دقیقه ژل طبیعی میان برگ‌های آلوئه‌ورا را روی لب‌ها قرار دهند. این کار به درمان خشکی و ترک‌های پوستی سطح لب کمک بزرگی می‌رساند.

ترکیب شکر، عسل و روغن زیتون

خواص عسل برای ترک لب
اگر لب‌ های شما مدام دچار پوسته‌ریزی می‌شود، 1 قاشق چای‌خوری شکر را با 3 قطره روغن زیتون و نصف قاشق چای‌خوری عسل ترکیب کنید. این ترکیب را روی لب‌ها قرار دهید و بعد از 10 دقیقه به حمام بروید. وقتی که حمام کمی بخار گرفت، ماسک شیرین را روی لب‌ها ماساژ دهید تا پوسته‌های ریز سطح لب از بین بروند و روغن زیتون نرمی و لطافت دوباره را به لب‌ها بازگرداند. بهتر است این کار را 2 بار در هفته تکرار کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.