جوش دوران اکنه

درمان جوش های پوستی در دوران قاعدگی

برای درمان این نوع از جوش ها ممکن است نیاز به تداخلات هورمونی وجود داشته باشد، به همین دلیل مراجعه به یک متخصص زنان یا متخصص غدد می تواند کمک کننده باشد. پزشک، ممکن است برای شما قرص های هورمونی پیشگیری از بارداری تجویز کند. در این قرص ها میزانی از استروژن وجود دارد که می تواند اثر تستوسترون را در خانم ها کاهش دهد.

علاوه براین، این قرص های پیشگیری از بارداری می توانند سطوح یک نوع پروتئین به نام گلوبین متصل شونده به هورمون های جنسی را افزایش دهند. این پروتئین در بدن به صورت یک اسفنج عمل کرده و تستوسترون های خون را جمع می کند.

در نتیجه میزان تستوسترون آزاد خون که می تواند منجر به جوش های پوستی شود، کاهش می یابد. قرص های هورمونی پیشگیری از بارداری همچنین تولید چربی از غدد چربی پوست را کاهش می دهند. برخی از این قرص ها با ترکیبات کمی متفاوت با هدف درمان آکنه تولید می شوند.

در صورتی که برای درمان جوش های پوستی از قرص های پیشگیری از بارداری استفاده می کنید، باید صبور باشید، چرا که ممکن است بدن شما برای تطابق با شرایط جدید به 3 تا 4 ماه زمان نیاز داشته و طی این مدت جوش های پوستی شما بدتر شود. داروهای دیگری هم برای درمان جوش های پوستی استفاده می شوند که مصرف همۀ آن ها باید با تجویز پزشک باشد تا عارضه ای ایجاد نکنند.

در افرادی که اضافه وزن دارند، کاهش وزن می تواند باعث درمان جوش های پوستی شود. هر عاملی که باعث کاهش پروتئین متصل شونده به هورمون های جنسی شود، جوش های پوستی را افزایش می دهد. یکی از اصلی ترین عواملی که باعث کاهش این پروتئین و در نتیجه افزایش تستوسترون می شود، چاقی است. در نتیجه مصرف مواد غذایی سالم و دستیابی به وزن مناسب می تواند جوش های حوالی قاعدگی را کنترل کند.

توصیه های غیر دارویی برای درمان جوش های پوستی در دوران قاعدگی

پوستتان را پاکیزه نگه دارید. هر باکتری اضافی که به پوست شما راه پیدا کند، جوش های پوستی شما را وخیم تر می کند. برای تمیز نگه داشتن پوست، این توصیه ها به شما کمک خواهند کرد:

از دستکاری پوستتان خودداری کنید. دست شما آلودگی ها و باکتری ها را به پوست راه می دهند.
تلفن همراه خود را مرتب تمیز کنید. تعداد زیادی از باکتری ها روی صفحۀ تلفن رشد کرده و وقتی شما گوشی را روی صورت خود قرار می دهید دقیقاً قسمتی از صورت شما (گونه ها) که مستعد جوش های پوستی هستند، در معرض این باکتری ها قرار می گیرند.
در مواقعی که باشگاه می روید، با خود ملافۀ تمیز ببرید. در این صورت، پوست صورت شما با باکتری های موجود در پوست سایر افراد تماس نخواهد داشت.
سیگار نکشید. سیگار می تواند احتمال همۀ انواع جوش های پوستی را افزایش دهد.

در موارد جوش های پوستی شدید توصیه می شود به متخصص پوست مراجعه کنید تا در صورت لزوم داروی مناسب برای شما تجویز شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.