درمان خانگی سرماخوردگی

نوشیدنی و خوراکی برای درمان سرماخوردگی

شما هم وقتی سرما می‌ خورید، در اولین قدم سراغ آب‌ میوه‌ گیری می‌ روید و به نوشیدن آب مرکبات رو می‌ آورید؟ اگر آب‌ پرتقال خوردن تنها راه شما برای درمان سرماخوردگی است، راه‌ های پیشنهادی ما را امتحان کنید. می‌ توانید برای خلاص شدن از آب‌ ریزش بینی و گلو درد، به جای این آب‌ میوه، نوشیدنی‌ ها و خوراکی‌ های دیگری را امتحان کنید.

ویتامین D

شیر و خوراکی‌ های حاوی ویتامین D می‌ توانند به روند بهبود سرماخوردگی سرعت بدهند. محققان می‌ گویند اگر وقتی سرما می‌ خورید سهم ویتامین D را در سبد غذایی‌ تان بیشتر کنید، هم در طول بیماری روحیه و حال عمومی‌ تان بهتر می‌ شود و هم زودتر درمان می‌ شوید.

ویتامین A

با خوردن هویج و دیگر خوراکی‌ های حاوی ویتامین A می‌ توانید زودتر از شر سرماخوردگی راحت شوید. البته در صورتی که باردارید، نباید زیاد این ویتامین را مصرف کنید. بررسی‌ ها نشان می‌ دهد با خوردن سیب‌ زمینی، هویج، اسفناج و سبزیجات برگ‌ سبز سرماخوردگی زودتر شما را رها می‌ کند.

امگا 3

ماهی‌ هایی مثل سالمون داروهای خوبی برای خلاص شدن از سرماخوردگی هستند. امگا 3 و اسیدهای چرب موجود در این ماهی‌ ها سیستم ایمنی بدنتان را تقویت می‌ کنند و ویروس‌ها را با سرعت بیشتری از بدنتان بیرون می‌ برند. اگر امکان مصرف ماهی ندارید،‌ می‌ توانید سراغ قرص‌ های امگا 3 بروید تا حالتان زودتر خوب شود.

زینک

اگر اشتهای خوردن این خوراکی‌ ها را ندارید، وقتی سرماخوردگی محاصره‌ تان کرده سراغ قرص یا شربت زینک بروید. اگر به اندازه کافی این ماده معدنی را به بدنتان برسانید، خیلی زودتر از آنچه فکر می‌ کنید حالتان خوب می‌ شود و در روزهایی که روند بهبودتان طی می‌ شود، کمتر با علائم آزار دهنده ناشی از سرماخوردگی دست‌ به‌ گریبان می‌ شوید.

پروبیوتیک

با خوردن ماست‌ ها و دیگر خوراکی‌ های پروبیوتیک، شاید نتوانید سرعت درمان سرما خوردگی را چندان بیشتر کنید، اما اگر پیش از آنکه گرفتار این بیماری شوید سراغ چنین خوراکی‌ هایی بروید، می‌ توانید امیدوار باشید که سرماخوردگی شما را هدف قرار ندهد. پس تا سروکله این بیماری در زندگی‌ تان پیدا نشده، از همین امروز ماست و نوشیدنی‌ های پروبیوتیک را به رژیم غذایی‌تان اضافه کنید. این محصولات به دستگاه گوارش شما هم کمک می‌ کنند که از جنگ با بیماری‌ های مختلف پیروز بیرون بیاید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.