سریع ترین روش درمان سرماخوردگی

درمان های سریع برای سرماخوردگی

باید خیلی خوش‌ شانس باشید که شتر بیماری‌ های زمستانه در خانه شما نخوابد. اما اگر شانس با شما یار نبود و آب‌ ریزش بینی، سرفه‌ های مداوم و خارش یا درد گلو سراغتان آمد، نگران نباشید. همین راه‌ های ساده و به‌ ظاهر پیش‌ پا افتاده‌ای که در ادامه به شما معرفی می‌ کنیم، می‌ توانند شما را خیلی زود از بیماری‌ های زمستانه نجات دهند.

اکیناسه قرقره کنید

همین امروز به عطاری محله‌ تان بروید و کمی مخلوط اکیناسه تهیه کنید. می‌ توانید این مخلوط را دم کنید و هر روز آن را قرقره کنید تا فعالیت گلبول‌ های سفید بدنتان بیشتر شود و زودتر از شر بیماری خلاص شوید. البته می‌ توانید این دم‌ نوش را هر روز بنوشید و توان بدنتان را برای مبارزه با بیماری بیشتر کنید.

شکلات ضد سرفه بخورید

اگر سرفه کردن کلافه‌ تان کرده به شکلات‌ درمانی رو بیاورید. شکلات‌ های تلخ به خاطر ماده‌ای که کاکائوی به‌کار رفته در آن‌ ها دارد می‌ توانند مثل داروی ضدسرفه عمل کنند و حالتان را بهتر کنند. بعید است پیش از این چنین داروی خوش‌ طعمی خورده باشید. خوشبختانه این روزها برندهای داخلی شکلات‌ های تلخ را با درصدهای مختلف به بازار عرضه می‌کنند و می‌ توانید در میانشان طعمی را که با ذائقه شما سازگار است به‌ راحتی پیدا کنید.

حمام بینی بگیرید

قبلا هم گفته‌ ایم که بینی یکی از بهترین دروازه‌ ها برای ورود ویروس‌ ها به بدن است. پس هنگام مبارزه با بیماری بهترین راه شستن بینی است. می‌ توانید آب‌ نمک یا سرم نمکی را استنشاق کنید و دوباره آن را خالی کنید تا ویروس‌ ها زودتر دست از بدنتان بکشند.

وسواسی شوید

در روزهای بیماری بیش از هر زمانی باید دست‌ ها و وسایل شخصی‌ تان را بشویید.
مدام دوش بگیرید، ملافه‌ ها را بشویید و نگذارید کسی از وسایل شخصی‌ تان استفاده کند تا مبادا ویروس‌ ها به بدنش وارد شود. شاید روزهای بیماری‌ تان درست همان زمانی باشد که اجازه دارید مثل یک وسواسی مدام بشور و بساب کنید.

آب‌ درمانی کنید

بهترین داروی سرماخوردگی همین‌ جا در خانه شماست. برای آنکه سرعت خروج ویروس‌ ها و باکتری‌ ها از بدنتان بیشتر شود، یکی از موثرترین راه‌ ها نوشیدن آب بیشتر است. غذاهای آبدار مثل سوپ و آش و البته آب‌ میوه‌ ها را هم می‌ توانید به‌ عنوان یاران کمکی به خدمت بگیرید و زحمت پاکسازی بدنتان را به کلیه‌ هایی بسپارید که با دفع بیشتر می‌ توانند بیماری را از بدن شما بیرون کنند.

منبع

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.