جوش شیرین برای درمان شوره سر

درمان شوره سر بدون شامپو ضد شوره

اگر شما هم مجبورید هرچند وقت یک‌ بار شوره‌ های سرتان را به کمک شامپو های ضد شوره محو کنید، بد نیست این بار راهی طبیعی اما ماندگار را برای از بین بردن شوره‌ ها امتحان کنید. درست است که بسیاری از شامپو های ضد شوره بعد از چند بار مصرف می‌ توانند شوره لا به‌ لای موهایتان را از بین ببرند اما شما با برخی راهکار های خانگی، بدون نیاز به خرید این شامپو ها می‌ توانید مشکلتان را حل کنید.

یکی از راه‌ های کاربردی برای حذف شوره سر، استفاده از جوش‌ شیرین است. اگر در آشپزخانه‌ تان جوش‌ شیرین دارید، وقتی خارش و شوره سر کلافه‌ تان کرده به سراغش بروید. شما با اضافه کردن یک قاشق چای‌ خوری جوش‌ شیرین به شامپوی معمولی که هر روز استفاده می‌ کنید، می‌ توانید شوره‌هایتان را از بین ببرید.

برای اینکه اضافه کردن جوش‌ شیرین به شامپو تاثیر بهتری بر کاهش شوره‌ ها بگذارد، بعد از مالیدن آن به پوست سرتان، یکی دو دقیقه موهایتان را آب نکشید و اجازه بدهید کمی روی پوست سرتان بماند. اما اگر جوش‌ شیرین در خانه نداشتید اشکالی ندارد. برای حذف شوره‌ ها می‌ توانید از سرکه سیب هم استفاده کنید.

برای این کار می‌ توانید نصف لیوان آب را با یک‌ چهارم لیوان سرکه سیب مخلوط کنید و آن را در یک افشانه بریزید. بعد از شستن سرتان، این مخلوط را روی پوست سرتان اسپری کنید و حدود 10 تا 15 دقیقه اجازه دهید روی پوستتان بماند. بد نیست سرکه‌ درمانی را چند روز متوالی انجام دهید تا فضا را برای زندگی شوره‌ ها نا امن کنید و تا مدت‌ها از این مشکل آزار دهنده خلاص شوید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *