درمان خانگی کاهش چین و چروک صورت

4 درمان طبیعی برای کاهش چین و چروک های دست و صورت

با افزایش سن،شما چین و چروک دست و صورتتان را خواهید دید،اما به این معنا نیست که نمیتوانید از درمان های طبیعی برای کاهش اثرات چین و چروک و جوانتر به نظر رسیدن استفاده کنید.

داشتن چند چین و چروک،بخشی از پیری است.ولی اگر به دنبال برخی از روش های ساده برای کاهش چین و چروک صورتتان هستید،می خواهید از نکات زیر استفاده کنید:

ماسک آووکادو و عسل

تهیه ماسک ضد چروک طبیعی
بعضی از میوه ها دارای عناصر و ویتامین هایی هستند،مانند آوکادو ک باعث تغذیه پوست و بدن می شوند. با توجه به غنی بودن از ویتامین D و E، مطالعات نشان داده اند که آووکادو می تواند به طور شگفت آوری برای آن دسته از خطوط کوچک و چین و چروک روی صورت شما ایجاد شده مفید باشد.

آووکادو تولید کلاژن را تحریک می کند و چین و چروک را که روی سطح پوست شما ایجاد شده صاف میکند. و هنگامی که با عسل ترکیب می شود، می تواند یک کرم فوق العاده درست شود که پوست را تغذیه کرده و الاستیسیته طبیعی خود را برگرداند.

چطور این ماسک را تهیه کنیم؟
گوشت یک آووکادو را با یک قاشق غذاخوری عسل تا صاف شدن کامل،مخلوط کنید. روی صورت خود بطور یکنواخت بمالید و اجازه دهید تا 20 دقیقه روی صورتتان بماند.سپس با آب سرد بشورید. این درمان را دو بار در هفته را امتحان کنید.

ماسک هویج و سفیده تخم مرغ

طرز تهیه ماسک هویج
می توانید سفیده تخم مرغ را با ریشه هویج ترکیب کنید.نه تنها مزایای سفیده تخم مرغ،بلکه ویتامین های هویج را هم برای پوستتان دریافت خواهید کرد.

چرا این ماسک را امتحان نمیکنید؟آب دو عدد هویج را گرفته و سفیده تخم مرغ را اضافه کنید.خوب مخلوط کرده تا به صورت مخلوطی درباید.حالا این ماسک عالی را به صورت خود بمالید. اجازه بدهید 20 دقیقه بماند و سپس با آب سرد بشورید.

ماسک آلوئه ورا

طرز تهیه ماسک آلوئه ورا
احتمالا شنیده اید که آلوئه ورا خواص درمانی زیادی دارد،همچنین کمک می کند تا زخم ها را بهبود دهید، می تواند پوست را قویتر کند،سم زدایی کند و به این معنی می تواند باشد که این گیاه یک افزودنی عالی برای سلامتی و زیبایی پوست شماست.
می توانید برای درمان چین و چروک دور چشم آن را بمالید.

با دقت یک لایه نازک آلوئه ورا را در اطراف ناحیه چشم خود قرار دهید.20 دقیقه بر روی پوست خود بگذارید باشد و سپس با آب سرد بشورید. این دارو را سه بار در هفته استفاده کنید تا چین و چروک صورت را کاهش دهد.

ماسک کاکائو

طرز تهیه ماسک صورت کاکائو
کاکائو علاوه بر داشتن خواص زیبایی دهنده به صورت،ارزان است،این خاصیت به دلیل وجود ماده فلاونول است.

فلاونول، ماده ای است که به هیدراته شدن پوست را کمک میکند و به همین دلیل چین و چروک ها را کاهش می دهد. برای به دست آوردن بهترین نتایج، 100 گرم پودر کاکائو خام را با یک قاشق غذاخوری روغن زیتون یا کرم صورت مخلوط کنید.

15 تا 20 دقیقه روی صورت خود بمالید و این کار را هفته ای 3 مرتبه انجام دهید.خیلی زود متوجه کاهش چین و چروک صورت خود خواهید شد.

منبع

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *