داروی گیاهی برای دندان درد

درمان گیاهی و موقت دندان درد در نیمه شب

دندان آسیب‌ دیده را هیچ‌ وقت در خانه نمی‌ توانید درمان کنید، اما اگر در روزهای تعطیل یا نیمه‌ شب‌ها درد دندان به سراغتان آمد، تا باز شدن مطلب دندان‌ پزشکتان می‌توانید از این آرام‌بخش‌ های طبیعی کمک بگیرید.

اگر نیمه‌ شب درد دندان به سراغتان آمد این راه‌ ها را امتحان کنید

سیر بجوید

به جای اینکه ورم ناشی از عفونت دندان را با مصرف خودسرانه آنتی‌ بیوتیک‌ ها از بین ببرید و دردتان را کم کنید، از سیر کمک بگیرید. سیر آنتی‌ بیوتیک قوی طبیعی است که به‌ راحتی از پس از بین بردن عفونت‌ های باکتریایی برمی‌ آید و التهاب را نیز کم می‌کند. کافی است کمی سیر خام خرد شده را روی منطقه عفونت بگذارید تا خیلی زود حالتان بهتر شود.

روغن‌ زیتون‌ درمانی کنید

روغن‌ زیتون حاوی ماده‌ای شیمیایی است که باکتری‌ ها را می‌کشد و درد را کاهش می‌دهد. برای کاهش درد و پاکسازی دندان آسیب‌ دیده‌تان می‌ توانید یک توپ پنبه را به روغن‌ زیتون آغشته کنید و روی منطقه آسیب‌ دیده بگذارید. البته قطعا بعد از تسکین درد و عفونت باید در اولین فرصت به دندان‌ پزشک مراجعه کنید.

خیار بجوید

روی یک برش خیار که تازه از یخچال بیرون آورده‌ اید کمی نمک بپاشید و روی منطقه درد بگذارید. نه‌ تنها خیار به تسکین درد شما کمک می‌کند، بلکه سرمای آن هم می‌ تواند درد را آرام کند. نمک خاصیت ضد عفونی‌ کننده دارد و تا اندازه‌ ای می‌ تواند از عفونت لثه و دندان شما کم کند.

چای قرقره کنید

یک کیسه ظریف پارچه‌ ای درست کنید، کمی برگ چای در آن بریزید و آن را روی دندانتان بگذارید. گذشته از این می‌ توانید یک چای غلیظ دم کنید و پس از کمی سرد شدنش مثل دهان‌ شویه آن را چند بار در روز در دهانتان بگردانید. چای خاصیت تسکین‌ دهنده دارد و وقتی دندان‌ درد دارید می‌ تواند به شما کمک بزرگی کند.

منبع

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.