راهکارهای درمانی برای هموروئید

چند راهکار برای درمان هموروئید

کسانی که شغلشان با اضطراب و استرس گره خورده یکی از اصلی‌ ترین قربانیان بیماری هموروئید (بواسیر) هستند، اما اگر به خاطر شرایط کاری مجبور باشید زیاد بایستید و یا ساعات طولانی در روز بنشینید بعید نیست این مشکل سراغتان بیاید. ابتلا به بیماری هموروئید آسان و درمانش سخت است، پس بهتر است با کمک روش‌ هایی که با شما در میان می‌ گذاریم، از ابتلا به آن جلوگیری کنید و با حفظ سلامت روده‌ هایتان زمینه ایجاد این مشکل را از بین ببرید.

خودتان را به طبیعت گره بزنید

موثرترین راه برای پیشگیری از ابتلا به این مشکل، استفاده مداوم از سبزیجات سرشار از فیبر است. خوردن سبوس هم تاثیر زیادی در دور زدن این مشکل دارد. اگر زمینه دچار شدن به هموروئید را دارید، بیشتر کاهو و سبزی‌ خوردن میل کنید و با ریختن سبوس جو در شیر یا ماستی که هر روز میل می‌ کنید، احتمال بیمار شدنتان را کمتر کنید.

ورزشکار شوید

فعالیت‌ های ورزشی هم خطر ابتلا به این بیماری را کمتر می‌ کنند. پس لااقل در هفته دو روز ورزش کنید و یا هر روز زمان کوتاهی را به ورزش اختصاص دهید.

به روده‌هایتان قفل نزنید

اگر به‌ موقع خودتان را به دستشویی برسانید، احتمال ابتلایتان به هموروئید هم پایین می‌ آید. پس هر زمان که احساس نیاز کردید، به توالت بروید و روده‌ هایتان را خالی کنید. عجله هم نداشته باشید. اگر با استرس و قبل از تخلیه کامل روده‌ ها از دستشویی بیرون بیایید، ممکن است به این مشکل دچار شوید.

دور خودتان بچرخید

نگذارید یکجا نشستن و یا ایستادن کار دستتان بدهد. در ساعات کاری برای قدم زدن بهانه جور کنید و اجسام سنگین را هم بلند نکنید. نه‌ تنها بلند کردن اجسام سنگین، بلکه حبس کردن نفس در حین این کار می‌ تواند زمینه ابتلا به هموروئید را بالا ببرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.