درمان کبودی

درمان و رفع کبودی،از بین بردن سریع کبودی،راههای خانگی از بین بردن و محو کبودی،دلایل کوفتگی و کبودی بدن

سرما پخش شدن کبود را محدود می کند

آرنیکا یا همان تنباکوی کوهی تاثیر زیادی در برطرف کردن کبودی و خون مردگی دارد. پماد آرنیکا در داروخانه ها به فروش می رسد و شما می توانید در یخچال قرار داده و به صورت خنک روی محل کبودی بمالید. اجازه دهید پماد به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه در محل مورد نظر بماند.

گیاه کامفری نوعی گل گاوزبان است که اثر ضدالتهابی دارد و خون مردگی و کبودی را برطرف می کند. کرم و پماد این گیاه در داروخانه ها به فروش می رسد

خنکی و ترکیبات این پماد باعث کاهش خونریزی داخلی مویرگ ها شده و روند بهبود را تسریع می کند.

برای گرفتن نتایج بهتر می توانید روی محل مورد نظر کیسه یخ بگذارید.

خاک رس سبز برای جذب کبودی

کافیست مقداری خاک رس سبز را با آب سرد مخلوط کنید تا خمیر شود. این خمیر را با ضخامت یک سانتیمتر روی کبودی قرار دهید و یک تا دو ساعت یا تمام شب را روی پوست نگه دارید. اگر لازم بود این کار را تکرار کنید.

گیاه کامفری

گیاه کامفری نوعی گل گاوزبان است که اثر ضدالتهابی دارد و خونمردگی و کبودی را برطرف می کند. کرم و پماد این گیاه در داروخانه ها به فروش می رسد.

اگر به این گیاه دسترسی داشته باشید، می توانید ۲۰۰ گرم ریشه آن را با آب سرد به مدت ۱۲ دقیقه بجوشانید. سپس اجازه دهید به مدت ۱۵ دقیقه دم بکشد و آن را خنک کرده و به صورت کمپرس روی کبودی بگذارید.

می توانید ضماد آن را نیز تهیه و استفاده کنید. برگ های این گیاه را بشویید، خشک و آسیاب کنید. سپس این ضماد را روی کبودی قرار داده و بانداژ کنید. این کار را دو بار در روز انجام دهید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *