روشهای خانگی برای درمان اسپاسم و گرفتگی

7 درمان خانگی برای درد عضلات و اسپاسم و گرفتگی

درد و اسپاسم عضلانی می تواند ناشی از عوامل مختلفی باشد. گاهی اوقات ما ممکن است بدانیم که چرا این درد های مزاحم را داریم و در زمانهایی منشع درد مشخص نیست.در اغلب موارد تنش عضلانی،افتادن،حرکت اشتباه ورزشی، و یا حتی آنفولانزا می تواند باعث آسیب های عضلانی، ناراحتی عضلانی و یا گرفتگی و اسپاسم شود.

بنابراین، بسیار مهم است بدانید که چگونه درد عضلانی را از بین می برید، زیرا این درد به طور مستقیم بر زندگی روزانه ما تاثیر می گذارد.
در این مقاله ما به برخی از درمان های خانگی برای درمان اسپاسم عضلانی نگاه می کنیم.

راهکارهای درمان گیاهی و خانگی برای بهبود اسپاسم و گرفتگی عضلات

روغن اسطوخدوس

درمان گیاهی اسپاسم عضلات
اسطوخدوس نه تنها می تواند به عنوان آرامبخش برای آرامش استفاده شود، بلکه ماساژ با روغن اسطوخودوس نیز در کاهش احساس ناراحتی ناشی از اسپاسم عضلانی بسیار موثر است.نکته مهم اینکه روغن اسطوخدوس خالص باشد و افزودنی شیمیایی نداشته باشد.

آب گرم

خواص آب گرم برای کمر درد
آب گرم به دلیل سادگی و کارایی مناسب یکی از درمان های خوب برای گرفتگی عضلات می باشد.در حالت مناسب برای این کار باید یک کیسه آب گرم، یا آب فشرده داغ و یا یک پارچه خیس در آب گرم داشته باشید.
هنگامی که کیشه های آب داغ را روی ناحیه آسیب دیده قرار دهید،به تحریک گردش خون کمک می کند که باعث کاهش تنش عضلانی و التهاب و اسپاسم می شود.شما همچنین می توانید به طور مستقیم با استفاده از آب گرم در حمام و زیر دوش این کار را انجام دهید.

شاخه های رزماری

خواص روغن رزماری در درمان گرفتگی عضلات
رزماری یک گیاه بسیار مفید است که می تواند برای درمان یا از بین بردن چندین بیماری بدن استفاده شود. در این حالت،قرار دادن مرهم رزماری می تواند به درمان التهاب و گرفتگی اسپاسم کمک کند.
بدین طریق که پارچه ای را با رزماری آغشته کنید و آن را روی ناحیه مورد نظر قرار دهید.اگر روغن رزماری دارید، می توانید آن را به آرامی روی ناحیه آسیب دیده برای کاهش درد و التهاب ماساژ دهید.

مصرف پتاسیم خود را افزایش دهید

درمان اسپاسم با رژیم غذایی
کمبود پتاسیم می تواند باعث اسپاسم عضلانی شدید شود. این مواد مغذی ارزشمند می تواند به پیشگیری از گرفتگی عضلات شدید کمک کند.

برای جلوگیری از گرفتگی عضلات شدید، مصرف غذاهای غنی از پتاسیم را افزایش دهید. شایع ترین و شناخته شده غذای غنی از پتاسیم موز است.با این حال، اگر موز را دوست نداشته باشید، می توانید از غذاهای غنی از پتاسیم دیگر استفاده کنید.

سرکه سیب

فواید سرکه سیب
سرکه سیب نه تنها یک تمیز کننده خانگی است بلکه دارای خواص دارویی هم می باشد.سرکه سیب به بدن برای مبارزه با اسپاسم عضلانی و درد کمک میکند. به همین دلیل، یک درمان ایده آل برای مبارزه با ناراحتی عضلانی است.

برای استفاده از سرکه سیب سرکه به عنوان یک درمان خانگی، ابتدا محلولی از آب و 2 فنجان سرکه سیب سرخ (500 میلی لیتر) درست کنید.
سپس محلول مورد نظر را بر روی منطقه آسیب دیده بمالید و یا با پارچه ای آغشته به این محلول منطقه مورد نظر را به مدت دقیقه 30 دقیقه ببندید.

یخ

گذاشتم یخ روی عضلات
اکثر اشخاصی که ناراحتی عضلانی دارند برای درمان بلافاصله به یخ فکر می کنند. یخ یک ضد التهابی طبیعی طبیعی است که در خانه به راحتی قابل دسترس است.

شما می توانید به راحتی با قرار دادن چندین حلقه یخ در یک پارچه یا حوله و گذاشتن آن روی منطقه آسیب دیده از این روش برای بهبود اسپاسم استفاده کنید.نکته اینکه یخ را مستقیما استفاده نکنید، زیرا می تواند به پوست آسیب برساند.
یخ را در روی ناحیه و عضله آسیب دیده برای مدت 15 دقیقه بگذارید.
شما می توانید از این روش 2 تا 3 بار در روز استفاده کنید.

سنبل الطیب یا علف گربه

درمان کوفتگی بدن با گیاه دارویی سنبل الطیب
یکی از گیاهان آرامش بخش سنبل الطیب است.

روش استفاده

1 فنجان آب (250 میلی لیتر)
1 قاشق غذا خوری سنبل الطیب (15 گرم)

ابتدا آب را جوش بیاورید
هنگامی که آب به جوش آمده است، یک قاشق غذاخوری از سنبل الطیب اضافه کنید و بگذارید 5 الی 10 دقیقه بجوشد.
پس از 5 یا 10 دقیقه آن را بنوشید.

در حالت ایده آل، قبل از رفتن به رختخواب سنبل الطیب بخورید.درد بدن در طول خواب بهبود می یابد.
سنبل الطیب همچنین می تواند باعث خواب آلودگی شود.

همانطور که خواندید این توصیه ها ابتدایی هستند، اما در کاهش و رفع اسپاسم عضلانی بسیار موثر هستند.اینها روشهایی ساده برای جلوگیری از درد عضلانی و بهبود زندگی روزمره شما هستند.

منبع

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *