عوامل عجیب برای کمردرد

اشتباهات روزانه ای که منجر به کمر درد می شود!

چه می‌ خورید؟ کیف پولتان را در کدام جیبتان می‌ گذارید؟ چقدر این روزها احساس شادی می‌ کنید و چقدر می‌ خوابید؟ پاسخ همه این سوال‌ ها می‌ تواند دلیل کمردردی باشد که این روزها دست از سرتان برنمی‌ دارد.

اگر از کسانی هستید که بدون گوشت نمی‌ توانند روزشان را بگذرانند و رژیم غذایی‌ شان از گوشت قرمز پر است، باید انتظار دچار شدن به کمردرد را هم داشته باشید. کسانی که رژیم غذایی‌ شان از پروتئین و چربی‌ های اشباع‌ شده پر است، یکی از قربانیان کمردرد هستند. پس برای پاک کردن صورت این مسئله، کمی بیشتر سیب‌ زمینی و برنج و البته میزان زیادی سبزیجات و میوه‌ های تازه میل کنید.

گذشته از این،‌ وقتی کیف پولتان را در جیب پشتتان می‌ گذارید، بی‌ آنکه بدانید، بد می‌ نشینید و با همین بد نشستن کمردرد را به جان می‌ خرید. جای کیف پول پر از کارت و کاغذ و پول نباید در جیب پشتی باشد. اما دلایل کمردرد به همین موارد محدود نمی‌ شوند؛

افسرده‌ ها هم یکی از قربانیان این بیماری هستند. روان‌پ زشکان می‌ گویند بسیاری از دردهای جسمی که تحمل می‌ کنید، به خاطر مشکلاتی است که به روانتان حمله کرده‌ اند که افسردگی هم یکی از این موارد است.

برای خلاص شدن از این وضعیت، چاره‌ ای جز مراجعه به روان‌ شناس و بررسی وضعیت روانی‌ تان ندارید.

دلیل عجیب آخر هم بی‌ خوابی است. وقتی به اندازه کافی نمی‌ خوابید و یا شب‌ ها تا صبح بیدار می‌ مانید، برخی از هورمون‌ هایتان به اندازه کافی ترشح نمی‌ شوند و همین نوسان‌ های هورمونی، علاوه بر افسرده، چاق و بیمار کردن شما، دچار کمردردتان هم می‌ کند. پس برای خلاص شدن از این دردها هم که شده، هرشب هفت ساعت بخوابید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.