دلیل خارش شدید پوست سر

دلیل خارش و بو گرفتن پوست کف سر چیست؟

یکی از مشکلاتی که بعضی ها با آن مواجه هستند، خارش پوست کف سر است. اگر مطمئن هستید که بحث شپش سر برای خارش مطرح نیست، باید بدانید دلایل دیگری مانند خشکی پوست سر هم می‌ تواند باعث بروز خارش شود.

معمولا خشکی پوست سر و خارش ناشی از آن با استفاده از شوینده‌ های قوی مو و شستن مو به‌ صورت بیش از اندازه تشدید می‌ شود و حتی می‌ تواند علاوه بر خارش، مشکلات دیگری مانند پوسته‌ ریزی کف سر را هم به دنبال داشته باشد.

در این صورت، توصیه می‌ شود علاوه بر مراجعه به پزشک برای پی بردن به دلیل خارش، از شوینده‌ های ملایم‌ تری مانند شامپو بچه، آن هم به دفعات کم استفاده شود. ضمن اینکه برای کاهش خشکی و خارش پوست کف سر، باید دفعات شستن مو ها کاملا کنترل‌ شده باشد.

در مورد بو دادن کف سر و موها بهتر است بدانید نوعی میکروب یا قارچ بعد از سن بلوغ در ناحیه عرق برخی افراد زندگی و رشد می‌ کند. این میکروب در نواحی عرقی مانند پوست سر، زیر بغل و کشاله ران لانه‌ گزینی می‌ کند و از طریق تجزیه عرق باعث بدبو شدن پوست این قسمت‌ ها می‌ شود.

در این صورت باید با مراجعه به پزشک، آنتی‌ بیوتیک‌ های خاصی را به‌ صورت دوره‌ ای مصرف کنند و با استفاده از شامپو های ضد قارچ دوره‌ ای مشکلشان را از بین ببرند.

استفاده زیاد از سرم مو

نکته قابل‌توجه دیگر استفاده از محصولاتی مانند سرم یا روغن‌ های مو به‌ صورت فراوان می باشد. تماس ترکیبات موجود در این محصولات با پوست کف سر هم می‌ تواند به‌ خودی‌ خود باعث تشدید بوی نامطبوع کف سر شود.

از این‌رو، بهتر است در مورد استفاده از چنین محصولاتی، فقط آنها را به نوک ساقه موها بزنید و از پخش کردن محصول روی تمام کف سر خودداری کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.