بهترین دم نوش

دم نوش چای و لیمو برای خانم ها

میانه خانم‌ ها با دم‌ نوش‌ های سنتی بهتر از آقایان است و میانه بعضی از دم‌ نوش‌ های گیاهی هم با خانم‌ ها بهتر از دیگران است. در میان همه نوشیدنی‌ های خوش‌ طعم و مطبوعی که این روزها راهشان را به خانه‌ ها باز کرده‌ اند، چای لیمو و زنجبیل یکی از مفیدترین چای‌ های گیاهی برای خانم‌ هاست.

فواید دم نوش های چای لیمو و زنجبیل

این دم‌ نوش ضد التهاب داروی مناسبی برای زنانی به شمار می‌ آید که مبتلا به اندومتریوز هستند و گاهی بیشتر از برخی داروهای شیمیایی می‌ تواند به برطرف شدن این مشکل و برخی دیگر از مشکلات زنانه کمک کند.

گذشته از این، لیمو و زنجبیل بدن را پاکسازی می‌ کنند و خاصیت ضد درد هم دارند. اما خواص این دم‌ نوش به همین‌ جا محدود نمی‌ شود. این چای خاصیت ضد نفخ و ضد اسهال هم دارد و خانم‌ های بارداری که اغلب از این مشکلات شکایت می‌ کنند، می‌ توانند با مصرف این دم‌ نوش دوران بارداری بهتری را تجربه کنند.

خواص دیگر

از سوی دیگر، تهوع صبحگاهی یکی از مشکلات شایع در میان خانم‌ های باردار است؛ مشکلی که بسیاری از خانم‌ ها با کمک راهکارهای علمی و سنتی از پس حل آن بر نمی‌ آیند.

اگر شما هم هر روز چنین حالاتی را تجربه می‌ کنید و به خاطر آن نمی‌ توانید با مصرف مواد غذایی انرژی لازم را تامین کنید، می‌ توانید از دم‌ نوش زنجبیل کمک بگیرید و از خاصیت لیمو در برطرف کردن چنین مشکلی بهره ببرید.

البته در صورت باردار بودن، قبل از استفاده از چنین دم‌ نوشی و البته قبل از امتحان کردن هر راهکار سنتی دیگری برای برطرف شدن مشکلات این دوران، حتما با پزشکتان مشورت کنید؛ چراکه در برخی موارد معدود، راه‌ های پذیرفته‌ شده پزشکی و یا سنتی می‌ تواند برای برخی خانم‌ های باردار، که مستعد ابتلا به مشکلات خاصی هستند، دردسرهایی ایجاد کند. پس بی‌ گدار به آب نزنید و از مناسب بودن این درمان موثر برای مشکل خاص خودتان مطمئن شوید.

گذشته از همه این موارد، یادتان نرود که زنجبیل و لیمو یکی از بهترین معجون‌ ها برای درمان بیماری‌ های زمستانی هستند و می‌ توانند پس از ابتلا به سرماخوردگی و یا آنفلوانزا به بهبود شما کمک کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.