دیوار اتاق منتظر شماست، تزیین کنید!

مدآنلاین:وقتی به دیوارهای خالی نگاه می‌کنید در این فکر هستید که چطور آن‌ها را از این سادگی دربیاورید؟ آثار هنری با کیفیت به سختی بهدست می‌آیند و معمولا گرانقیمت هستند… پس چرا خودتان دست به کار نمی‌شوید؟ با مواد اولیه‌ صحیح و ایده‌ای مناسب می‌توانید به بهترین نتیجه برسید و دیوارهایتان را تزیین کنید. اگر ازپس هزینه‌ بعضی آثار هنری برنمی‌آیید یا نمی‌توانید تزیینات مناسب برای خانه‌ خودتان را پیدا کنید، پیشنهادهایی که در ادامه می‌آیند ساده، جذاب و مناسب شما هستند.

از هیچ موادی غافل نشوید!

با چیزهایی شروع می‌کنیم که به راحتی در دسترس‌ قرار میگیرند. یک طرح جذاب، استفاده از لوله‌های دستمال کاغذی برای خلق این طرح سه بعدی دیواری است. لوله‌ کاغذی را به صورت استوانه‌های کوتاه در آورید و آن‌ها را متناسب با شکل‌تان تا کنید تا به این طرح‌های جذاب برسید.

اگر شکل‌های گل‌دار را بیشتر می‌پسندید، می‌توانید آن‌ها را به شکل گل در کنار هم قرار دهید. همان‌طور که می‌بینید، این لوله‌ها با رنگ مقوایی خودشان هم بسیار جذاب هستند.

تزیین دیوار با کاغذ شیرینی

ایده‌ بعدی استفاده از کاغذ شیرینی است! تصویر زیرنحوه‌ استفاده از ورقه‌های کنفی و کاغذ شیرینی با دو اندازه متفاوت، برای آراستن دیوارهای خانه را نشان داده است. تصور کنید که این شکل‌های جذابی که کاغذهای شیرینی دارند، با رنگ هم همراه شوند!

می‌توانید از پونزهای رنگی هم برای چسباندن این کاغذ‌ها استفاده کنید. در این تصویر، کاغذها گلبرگ و پونزها مرکز هر گل شده‌اند. فکر می‌کنید شما هم ایده‌های دیگری برای استفاده از این مواد ساده دارید.

جلوه‌ حبابی روی پنجره‌ها

بعد از این که در ماست را کاملاً تمییز کردید، آن را در ظرف رنگ کنید و به دیوار بزنید تا طرح‌هایی مدرن و حبابی برای دیوارتان داشته باشید! نتیجه‌ کار روی شیشه‌ پنجره در زیر دیده می‌شود. اما اجرای آن روی بوم هم به همین میزان جذاب خواهد بود. سفید روی سفید به نظر فوق مدرن می‌آید. اما تجربه کردن با رنگ‌ها را هم از یاد نبرید.

هنر سیب زمینی!

فقط به یک سیب زمینی کوچک و کمی رنگ احتیاج دارید! اگر ایده‌ استفاده از سیب زمینی نبود، صاحب‌خانه‌ تصویر زیر، که در پاریس واقع شده، برای تزیین چنین دیواری،  باید بسیار هزینه می‌کرد.

نقشه برای تزیین دیوار

و اما استفاده از چند تابلو…یک راه ساده چسباندن نقشه‌های معمولی است که از هر مغازه‌ای هم قابل تهیه است.

تزیین دیوار با شکلهای گلدار

 

با کمی کاغذدیواری و سرزدن به مغازه‌ تعمیرات خانگی، ایده‌های جدیدی برای اجرا خواهید داشت. مثل این تزیینات که با آذین‌های گچی دیواری به وجود آمده است.

پانل‌های دیواری از کاغذدیواری

اگر به کاغذدیواری علاقه دارید اما نمی‌خواهید تمام دیوارها را با آن‌ها بپوشانید، بخش‌هایی از دیوار را با طرح یا رنگی متفاوت قاب کنید.

اگر هم نمی‌توانید تصمیم بگیرید که کدام کاغذدیواری را می‌پسندید، از ترکیب آن‌ها استفاده کنید.

دیوارها را خودتان نقاشی کنید

اگر فقط قلممو را بردارید، خواهید دید که چه گزینه‌های فراوانی برای رنگ کردن دیوارها دارید. در تصویر زیر، با ساختن شابلون، رنگ‌ها به این صورت روی دیوار قرار گرفته‌اند.

تزیین دیوار با طرح زیگزاگ

شما می‌توانید روی جعبه‌ی کفش را هم با کاغذهای زیگزاگی‌ که خودتان درست کرده‌اید بپوشانید. نکته‌ خوبی که در مورد جعبه‌های کفش وجود دارد این است که به راحتی می‌توانید در آن را باز کنید و آن را با پونز به دیوار محکم کنید و بعد در جعبه را ببندید.

تصویر سایه‌نمای اشیا

با استفاده از اسپری،  طرح‌های سایه‌نمایی روی کاغذ ایجاد کنید و آن‌ها را در قاب‌های کوچک در کنار هم قرار دهید. از این شیوه می‌توانید برای تزیین اتاق بچه‌ها استفاده کنید… مخصوصا اگر بتوانید اسباب بازی‌های کوچک و قدیمی را به عنوان شابلون استفاده کنید.

نقاشی هندسی در اتاق پذیرایی

ببینید که از چسب‌های نقاشی به چه صورت می‌توانید در خلق  یک تابلوی مدرن و هنری استفاده کنید! سطح بوم را با الگویی خاص از این چسب‌های نواری بپوشانید و بعد رنگ‌ها را روی آن‌ها بزنید. حالا نوار چسب‌ها را از تابلو جدا کنید تا تابلویی مدرن با مثلث‌های مختلف داشته باشید.

تابلوی نوارچسبی

برای ایجاد حالتی تک‌رنگ می‌توانید از مقوایی با رنگ روشن و چسب‌های سفید استفاده کنید. اما این بار نوارها را از تابلو جدا نکنید.

طرح مثلثی قاب شده‌ دست ساز

طرح‌های مثلثی در کل برای تزیین دیوارها بسیار شیک هستند. به خصوص وقتی با رنگ‌های چشم‌گیر همراه شوند.

ساخت تزیینات دیواری با وسایل کاردستی
استایروفوم و پارچه

چه مواد دیگری را می‌توانید برای خلق آثار هنری دیواری به کار ببرید؟ مطمئن هستیم که به «استایر و فوم» فکر نکرده بودید! خوشبختانه در نمونه‌ بعدی به خوبی از این ماده استفاده شده است. استایروفوم را می‌توان با پارچه پوشانده و با قرار دادن آن‌ها روی هم به جلوه‌ای دارای عمق دست یافت.

تصویر سایه‌نما برای تزیین دیوار

با فوم و قیچی و کمی حوصله می‌توانید طرح‌های سایه‌نمای جالبی برای دیوارها درست کنید.

چوب‌های رنگی دیواری

اگر هنوز درباره‌ انجام این طرح‌ها شک داشتید، مطمئن باشید پروژه‌ی بعدی ارزش وقت و انرژی‌ را که صرفش می‌کنید، دارد. فقط به چند برش از چوب‌های تخته سهلا و یا حتی MDF، و کمی رنگ دارید.

پانل‌هایی با دستمال کاغذی

با کاغذ کادو یا دستمال کاغذی، چسب و رنگ اکریلیک می‌توانید پانل‌های زیبایی برای خودتان بسازید.

حلقههای سوزندوزی

بیایید کمی از کلمات و حروف استفاده کنیم! نمونه‌های زیر از پارچه‌هایی که به دور حلقه‌ی سوزن دوزی کشیده شده‌اند و رنگ سیاه اکرلیک که برای نوشته‌ها به کار رفته، ساخته شده‌اند.

چیپس های رنگی روی دیوار

این بار که به فروشگاه‌های دکوراسیون منزل رفتید، چند نمونه رنگ آن را به خانه بیاورید! البته شاید بیشتر از «چند نمونه» احتیاج داشته باشید… بسته به این که چه رنگ‌هایی استفاده می‌کنید و آن‌ها را به چه صورت کنار هم قرار می‌دهید، می‌توانید جلوه‌های مختلفی ایجاد کنید و حتی دوری و نزدیکی را با آن‌ها القا کنید.

نقاشی برای دیوار با چبپس های رنگی

حتی می‌توانید این نمونه رنگ‌ها را به شکل‌های مختلف ببرید و در یک تابلو کنار هم قرار دهید. شاید این پروژه کمی وقت‌گیر باشد، اما همان طور که می‌بینید کاملا ارزش وقت گذاشتن دارد.

تزیین دیوار با بشقاب چینی

اگر به جمع‌آوری بشقاب علاقه دارید، ایده‌ی بعدی مناسب شما است! بشقاب‌های چینی و رنگ چینی، همه‌ آن چیزی هستند که لازیم دارید. با رنگ‌ها بشقاب‌ها را آن طور که می‌پسندید و به دکوراسیون منزل‌تان می‌آید تزیین کنید و بعد آن‌ها را به صورت گروهی روی دیوار نصب کنید. ببینید که در تصویر زیر رنگ‌ها چه‌طور با رنگ کوسن‌ها هماهنگ شده‌اند.

تزیین دیوار با کارت پستال

با تزیین بزرگ برای دیوار که مخصوص مجموعه‌دارهای کارت پستال است این متن را به پایان می‌رسانیم. البته این پروژه را با عکس هم می‌توان انجام داد. تعداد زیاد عکس‌ها در این مورد اهمیت فراوان دارد و البته چراغ بزرگ و مبل چشم‌گیر این تصویر هم به خوبی برای این فضا انتخاب شده‌اند.

خیلی‌ها از ایده‌های دیگران برای انجام پروژه‌های خود استفاده می‌کنند. شاید به زودی یکی از آثار بالا را در خانه داشته باشید. یا شاید دیدن همین تصاویر الهام بخش بوده و ایده‌ای جدید به شما ذهن شما رسیده باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *