انگشت‌ها و دست‌ های شما در مورد سلامتتان چه می‌ گویند؟

به دست‌ هایتان نگاه کنید. چه چیزی می‌ بینید؟ اندازه هرکدام از انگشتانتان چقدر است؟ وقتی اثر انگشتتان را روی کاغذ ثبت می‌کنید چه شکلی را می‌ بینید؟ محققان می‌ گویند همه نشانه‌ هایی که روی دست‌ های شما دیده می‌ شود و هر روز بی‌ توجه از کنارشان می‌ گذرید، حرف‌ هایی در مورد سلامت شما می‌ زنند که باید جدی بگیرید شان.

انگشتتان بلند است؟ شاید آرتریت بگیرید

کم نیستند مردانی که انگشت حلقه‌ شان بلندتر از انگشت اشاره‌ شان است، اما اگر زنی چنین نشانه‌ ای داشته باشد، دو برابر بیشتر از خانم‌های دیگر احتمال دارد به ورم مفاصل زانو مبتلا شود. کم بودن سطح استروژن یکی از علل بلند شدن انگشت حلقه این خانم‌ هاست و همین کمبود می‌ تواند به زانو های آن‌ها هم آسیب بزند.

خانم‌ هایی که انگشت حلقه‌ شان بلندتر است باید بیشتر نگران سلامتشان باشد، اما داشتن این ویژگی برای یک مرد می‌ تواند نوعی مزیت حساب شود. محققان می‌ گویند مردانی که این ویژگی را دارند، قدرت باروری بهتری دارند و بهتر از آقایان دیگر می‌ توانند با زن زندگی‌ شان رابطه‌ ای خوشایند برقرار کنند. البته این آقایان خوش‌ مشرب و اهل خانواده، بیشتر از مردان دیگر هم با خطر ابتلا به سرطان پروستات رو به‌ رو هستند.

ناخن‌ هایتان رنگی هستند؟ حالتان خراب است

به ناخن‌ هایتان نگاه کنید. بالای آن‌ ها سفید و پایینشان قهوه‌ ای است؟ رنگی که روی ناخن‌ هایتان می‌ بینید، ممکن است به خاطر نوسانات هورمونی یا کم‌ خونی شدید ایجاد شده باشد، مشکلات کلیه هم می‌ تواند باعث رنگی شدن ناخن‌ هایتان شود. هر تغییر قابل‌ توجهی که در رنگ ناخن‌ هایتان مشاهده کردید، فورا از پزشک بخواهید برایتان یک آزمایش کامل بنویسد تا کمبود یا مشکلی را که باعث این تغییر رنگ‌ شده پیدا کنید. نمی‌ خواهیم شما را بترسانیم، اما باید بدانید که حتی سرطان پوست هم ممکن است خود را روی ناخن‌ های شما نشان دهد.

اثر انگشتتان مارپیچ است؟ فشارخون دارید

همین حالا بسته جوهر را بردارید و با کمک آن اثر انگشتتان را روی کاغذ ثبت کنید. چه شکلی است؟ اگر اثر چاپ‌ شده مارپیچ باشد احتمالا فشارخونتان بالاست، در حالی‌که در صاحبان اثر انگشت حلقه‌ ای چنین مشکلی دیده نمی‌ شود. شما هم احتمالا مثل دیگران فکر می‌ کنید اثر انگشت هر فرد با او زاده می‌ شود و شکلش ربطی به شرایطی که در مقاطع مختلف زندگی با آن روبرو می‌ شود ندارد، اما محققان می‌ گویند کسانی که اثر انگشتشان مارپیچ است بیشتر دچار مشکلاتی مثل فشارخون بالا می‌ شوند.

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.